Spisek zombie – szósty odcinek Feralnego Biura Śledczego

Spisek zombie - szósty odcinek Feralnego Biura Śledczego

Dziś premierę ma Spisek zombie – szósty odcinek Feralnego Biura Śledczego, detektywistycznej serii dla początkujących czytelników od wydawnictwa Bajka.

W tym odcinku oprócz znanych z poprzednich części Agenta Czajki, Inspektora Zamęta, Boksi Roksi i Kota Biurowego Białego, pojawiają się nowe postaci, a wśród nich Babcia Pelargonia i jutjuberka Szara Mara.

W Kłopotkowie od dwóch tygodni bez przerwy leje deszcz. Nawet najstarsi mieszkańcy miasteczka nie pamiętają takiej wiosny… i nie dlatego, że mają sklerozę 🙂 Rzeka przekroczyła poziom brzegowy, domy położone najbliżej koryta są zagrożone zalaniem. Mieszkańcy solidarnie zgłaszają się do prac, układają worki z piachem i pomagają ludziom, których gospodarstwa ucierpiały.

Następnego dnia Burmistrz postanawia nagrodzić osoby, które miały największy wkład w pomoc. Wszyscy widzieli zastęp harcerzy, który ramię w ramię ze strażą pożarną, wziął udział w akcji… ale kim byli ci młodzi ludzie? Wszak w Kłopotkowie nie ma drużyny harcerskiej. Skąd więc się wzięli i jak ich odszukać, by im podziękować? To sprawa dla Agenta Czajki i jego drużyny, tylko oni mogą odnaleźć tajemniczy zastęp harcerski.

Seria powstała z myślą o młodym czytelniku, który dopiero zaczyna samodzielną przygodę z książką. Duża czcionka, sporo ilustracji, o których zaraz napiszę więcej, niezbyt długi tekst, który pozwala na dość szybki sukces czytelniczy i motywuje do czytania jeszcze więcej. Dodatkowo każda książka cyklu zawiera część aktywizującą – interaktywną sekcję, czyli fragment akt, które można wypełnić samodzielnie.

Ilustracje idealnie pasują do tekstu. Są utrzymane w żartobliwie poważnym klimacie. Tu niby wszystko jest na serio… pochmurne twarze zaangażowanych specjalistów i kolory korespondujące z ponurą tajemnicą ? Ilustratorką serii jest Zosia Dzierżawska, doceniona na arenie międzynarodowej polska artystka młodego pokolenia (ur. 1983 r.). Możecie znać jej kreskę między innymi z „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek„, w których sportretowała między innymi Irenę Sendlerową. Zosia Dzierżawska to nie tylko ilustratorka książek dla dzieci, lecz również autorka komiksów i rysunków prasowych.

Autorem serii “Feralne Biuro Śledcze” jest tajemniczy Sven Jönsson, z którym Psotnik miał okazję spotkać się osobiście i porozmawiać, a wywiad możecie przeczytać tu!

Do tej pory ukazało się pięć odcinków, a kolejno były to: Zatruty spinner, Śliska sprawa, Telefon Oliwki, Złodziej widmo oraz Pociąg grozy. Odcinków nie trzeba czytać po kolei, ale na pewno warto przeczytać je wszystkie 🙂

tytuł: Spisek zombie

seria: Feralne Biuro Śledcze

tekst: Sven Jönsson

ilustracje: Zosia Dzierżawska

wydawnictwo: Bajka, 2021

objętość: 64 strony

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz