Dzielna małpka – nowość dla przedszkolaków

Dzielna małpka - nowość dla przedszkolaków

Kto powiedział, że mali mogą mniej? Dzielna małpka – nowość dla przedszkolaków od wydawnictwa TAKO, to książka, dzięki której przekonacie się, że najmniejsi mogą mieć najlepsze przygody i dostrzec więcej.

Opowiada pełną ciepła i humoru historię. Otóż… w wielkiej małpiej rodzinie była mała małpka, najmniejsza ze wszystkich. Przy każdej nadarzającej się okazji, czuła, że może najmniej. Gdy całe stado wspinało się dla zabawy na wysoką palmę, jej zakazywano. Jeśli było coś ciekawego do oglądania, ona nic nie mogła zobaczyć, bo inni wszystko jej zasłaniali. Nawet gdy w upale cała zgraja pluskała się w wodzie dla ochłody, ona nie czuła gruntu pod stopami i nie mogła się zrelaskować. Po prostu cały czas czuła, że jest najmniejsza i że z tego właśnie powodu ciągle traci.

Pewnego dnia podjęła wielką decyzję! 

Niesamowicie, że małpka była tak mała, a jej postanowienie tak wielkie 🙂 Zresztą… nie tylko postanowienie, bo bohaterka ksiązki bezzwłocznie przystąpiła do realizacji swoich marzeń.

Okazało się, że świat jest niesamowity, fascynujący i za każdym krzakiem czai się wielka przygoda… nie zawsze bezpieczna 🙂 Sprawdźcie koniecznie jak to się wszystko skończyło!

Autorką książki jest katalońska artystka, Marta Altés. Możecie znać ją z, wydanej wcześniej staraniem wydawnictwa Adamada, historii psa “Nie!”. W “Dzielnej małpce” mamy cudne, multikolorowe, całostronicowe ilustracje. Bez problemu skupią uwagę nawet dwu – trzyletniego dziecka, zwłaszcza, że tekst jest dość krótki. Ostatnia strona, której treści nie zdradzę, by nie psuć Wam niespodzianki, rozczuli nawet najtwardszych 🙂

Polecamy wszystkim malutkim, by nabrali odwagi do podejmowania wielkich decyzji i dostrzegli piękno świata, kryjące się na każdym kroku. Hej przygodo!

tytuł: Dzielna małpka

tekst i ilustracje: Marta Altés

tłumaczenie: Marta Bręgiel-Pant

wydawnictwo: Tako, 2018

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 36 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz