Książka dla dzieci o malarstwie Mona Mysia

Dziś książka dla dzieci o malarstwie Mona Mysia Marcina Kozioła i wydawnictwa Bumcykcyk.

Główną bohaterką tej opowieści jest mysz, tytułowa Mona Mysia, która przez swoją pomyłkę, całkowicie przypadkiem, trafia do miejskiego muzeum.

Malutka spaceruje od sali do sali w poszukiwaniu upragnionego sera, ale w każdej zamiast niego… napotyka niesztampowe postaci oraz znane obrazy mistrzów malarstwa, które magicznie na nią oddziałują.

Książka jest niesamowicie zilustrowana przez Monikę Urbaniak, której cudownie udało się oddać cechy charakterystyczne stylu poszczególnych malarzy. Każda rozkładówka przenosi czytelnika do zupełnie innej epoki i zachwyca to impresjonistycznymi kwiatami, to kanciastymi kształtami kubizmu, albo płynącymi zegarami surrealizmu 🙂

Książka dla dzieci o malarstwie Mona Mysia jest przeznaczona dla czytelników od piątego roku życia i jest przeznaczona do edukacji artystycznej przez zabawę. Przeczytaj dziecku piękną, wciągającą historię i przy okazji zapoznaj je z takimi postaciami jak Claude Monet, Pablo Picasso, Salvador Dali i kilkoma innymi.

To idealna książka do pierwszego kontaktu dziecka z malarstwem, a Autor już zapowiedział, że to początek nowej serii o sztuce! Zobaczcie Monę Mysię i na starą goudę!… koniecznie przeczytajcie ją ze swoim dzieckiem 🙂

tytuł: Mona Mysia

tekst: Marcin Kozioł

ilustracje: Monika Urbaniak

wydawnictwo: Bumcykcyk, 2024

dla dzieci w wieku: 5+

cena okładkowa: 44,90 zł

 

Jeśli masz ochotę na więcej książek dla dzieci o sztuce, to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz