wgórach1

razem (2)

Przedstawiam Wam dwie nowe książki autorstwa Germano Zullo & Albertine. Ostatnio zrobiło się głośno o tym szwajcarskim duecie. Za książkę “Mon Tout Petit” otrzymali w 2016 roku nagrodę Bologna Ragazzi Award. To najważniejsza międzynarodowa nagroda przyznawana książce ilustrowanej.

“Nad morzem” i “W górach” to dwie książki obrazkowe w dużym formacie, wydane na kartonie. Są bardzo kolorowe, zawierają mnóstwo szczegółów i postaci. Godzinami można obserwować dziejące się tam sytuacje.

Sceny “Nad morzem” bardzo przypominają mi nasze nadbałtyckie wakacje. Oprócz tłocznej plaży z mnóstwem przedziwnych person, nie brakuje tu naleśnikarni, wesołego miasteczka czy kempingu.

“W górach” to panoramy z kurortu górskiego, gdzie w tłumie narciarzy, łyżwiarzy i wspinaczy możemy odnaleźć supermena, który lecąc podtrzymuje sanie Świętego Mikołaja i wielu innych. Mój ulubieniec to pasjonat czytelnictwa, którego można odnaleźć w bardzo dziwnych miejscach. Na każdej z rozkładówek siedzi z nosem w wielkiej książce i zdaje się nie zauważać całego zamieszania, który panuje wokół niego. Od lektury nie jest w stanie go oderwać nawet atakujący go orzeł.

Obie książki oprócz elementów z życia wziętych, są pełne totalnie abstrakcyjnych bohaterów i zdarzeń. Na kolorowych rozkładówkach spotkamy ufoludki, pana z ośmiornicą na głowie, żyrafę, do której szyi przyczepiona ramionami jest dziewczyna. Postacie można śledzić przez całą książkę, podpatrywać co robią, to plejada gwiazd.

Styl ilustracji jest bardzo malarski i wysmakowany. Świetna zabawa, polecamy.

nadmorzem1

1

2

3

w górach1

4

5

6

autorzy: Germano Zullo & Albertine

Wydawnictwo Babaryba, 2016

14 stron, karton

dla dzieci od 1+ przez bardzo długo

cena okładkowa każdej z nich to 32 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (3)

Myślałam, że moją ulubioną sesją zdjęciową lata będzie ta z książką “Krzysia i ptasie kłopoty”… No i się pomyliłam. 😀
SUUUUPER zdjęcia (modele na najwyższym światowym poziomie)!

Zostaw komentarz