Przewodnik po ciąży dla całej rodziny

Przewodnik po ciąży dla całej rodziny

9 MIESIĘCY. Od zarodka do noworodka! Przewodnik po ciąży dla całej rodziny.

Gdy moja córka była przedszkolakiem, zapytała mnie którędy dziecko wychodzi z brzucha. Na moją szczerą, zgodną z prawdą odpowiedź, zamyśliła się na chwilę i powiedziała…. “czyli ty mnie połknęłaś, szłam, szłam i wyszłam pochwą?” Nie było wtedy książek dla dzieci, które tak cudownie wszystko opisują i ilustrują, więc musiałam sama poradzić sobie z tłumaczeniem. Dziś jest inaczej! Oczekiwanie na dziecko to niesamowity, magiczny czas dla wszystkich członków rodziny. Rozwijające się w brzuchu mamy rodzeństwo, jest ekscytujące dla dzieci, ale również totalnie abstrakcyjne. By wytłumaczyć, co tak naprawdę dzieje się w brzuchu mamy, przychodzi na pomoc ta książka 9 MIESIĘCY. Od zarodka do noworodka! Przewodnik po ciąży dla całej rodziny.

To publikacja z katalogu wydawnictwa Babaryba, zadedykowana zarówno maluchom, jak i starszym dzieciom, zawiera bowiem informacje na różnym poziomie wtajemniczenia.

Jak powstaje i rozwija się dziecko? Jak zmienia się w brzuchu? Jak czuje się mama na każdym etapie ciąży. Mnóstwo fascynujących ciekawostek, faktów w prześlicznej szacie graficznej.

Książka prowadzi czytelnika przez wszystkie etapy ciąży, informuje jakiej wielkości jest dziecko w kolejnych miesiącach ciąży, czym zajmuje się w brzuchu, kiedy zaczyna słyszeć, jak się żywi, co odczuwa mama, jak wygląda ciąża u innych niż człowiek zwierząt i mnóstwo innych. Jest pełna informacji i bardzo bardzo ciepła 🙂

Autorkami książki są Courtney Adamo i Esther van de Paal, dwie doświadczone w ciążach kobiety, przyjaciółki, które postanowiły stworzyć przewodnik po cudzie narodzin dla swych starszych dzieci 🙂 Co ważne, książka była konsultowana z dwoma lekarzami ginekologii, dzięki czemu nie należy się obawiać nierzetelnych informacji.

Ilustracje są bardzo urocze, delikatne i utrzymane w pastelowej kolorystyce. Zobaczcie…

tytuł: 9 MIESIĘCY. Od zarodka do noworodka! Przewodnik po ciąży dla całej rodziny

tekst: Courtney Adamo, Esther van de Paal

ilustracje: Lizzy Stewart

tłumaczenie: Paulina Zagórska

wydawnictwo: Babaryba, 2020

objętość: 40 stron

dla dzieci w wieku: od 3 lat

cena okładkowa: 34,90

Jeśli macie ochotę na więcej książek o nadchodzącym rodzeństwem, to zapraszam tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz