“Miastonauci” akwarelowa opowieść Tytusa Brzozowskiego

miastonauci

Zainteresowanie miastem, budynkami i architekturą wpisało się w życie Tytusa Brzozowskiego na dobre 🙂 Ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, pracował w zawodzie architekta oraz maluje akwarelowe obrazy powiązane tematycznie z miastem.

Jak czytamy na oficjalnej stronie artysty tu!, “w swoich pracach opowiada o mieście marzeń – pełnym zdobnych kamienic, wąskich ulic i strzelistych wież. Posługując się elementami architektury i krajobrazu charakterystycznymi dla lokalności Warszawy, tworzy nowe światy, które mimo swej baśniowości ciągle są tutejsze. Szuka nawarstwień historii, zestawia budynki z różnych miejsc i czasów. W pracach Tytusa Brzozowskiego znajdziemy intrygujące, surrealistyczne elementy, poukrywane wątki i zdarzenia.”

Dzięki wydawnictwu Babaryba został niedawno wydany art-book Tytusa Brzozowskiego pod intrygującym tytułem “Miastonauci”.

To pozycja kartonowa, w dużym formacie, bez słów.

Każda rozkładówka to niesamowity obraz namalowany akwarelami, prezentujący panoramę swoistego, fantastycznego miasta z mnóstwem szczegółów. Na planszach możemy dopatrzyć się inspiracji i powiązań z dużych polskich miast takich jak Warszawa czy Wrocław.

To pozycja dla wszystkich, bo zachwycą się nią również dorośli, a dzięki mocnym materiałom, można spokojnie dać ją maluchowi i zwyczajnie nic nie robić, nie opowiadać, nie komentować… dzięki takim pozycjom, od samego oglądania, w dzieciach wyrabia się estetyka.

Książka ma swoją stronę internetową, można ją odwiedzić tu!

miastonauci tytus brzozowski

miastonauci tytus brzozowski

miastonauci tytus brzozowski

miastonauci tytus brzozowski

tytuł: “Miastonauci”

autor: Tytus Brzozowski

wydawnictwo Babaryba, 2017

14 kartonowych stron

dla wszystkich

cena okładkowa 32 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (3)

piekna! kolejna pozycja do listy.

Właśnie ją przeglądamy. Uwielbiam takie książki dla dzieci. Piękne akwarele. 🙂

Zostaw komentarz