“Ja, Maluch i morze” – recenzja spektaklu – Teatr Baj

"Ja, Maluch i morze" - recenzja spektaklu - Teatr Baj

Jeśli chcecie odbyć niesamowitą, sentymentalną podróż w czasie i przenieść się do dzieciństwa, na wakacje nad polskim morzem… na takie, na które jechało się z rodzicami Fiatem 126p, wyładowanym walizami pod sufit… to nic prostszego 🙂 Wystarczy pójść do warszawskiego Teatru Baj na spektakl “Ja, Maluch i morze”.

Główną bohaterką tej historii jest młoda kobieta, która na samym początku przedstawienia, na oczach widzów, w kapitalny i bardzo pobudzający wyobrźnię sposób, cofa się w czasie do lat osiemdziesiątych XX w. i do swojej pierwszej podróży nad morze. Wspomina jak to było, jechać tam pierwszy raz. Opowiada swoją morską przygodę… choć przecież “morza nie da się opowiedzieć”. Widzowie mogą wziąć udział w jej wielkiej przygodzie, w której towarzyszył jej wierny przyjaciel Maluch. Co prawda zamienił się w łódź BARDZO podwodną, ale dzięki dużej ilości gumy do żucia, był należycie uszczelniony i wszystko się udało!

My wyszliśmy oczarowani. Wszyscy. Niezależnie od wieku. Spektakl robi wrażenie 🙂 Wywołuje całą gamę emocji. Czasem jest śmiesznie, gdy na przykład można obserwować rodziców dziewczynki próbujących przed samym wyjazdem zapakować wszystko do Malucha. Czasem jest groźnie, gdy spotykamy niezbyt serdeczne głębinowe ryby.

Świetne animacje, absolutnie genialne, wielkich rozmiarów lalki ryb i podmorskich stworzeń, gra świateł i odgłosy głębin, zapierają dech i zapadają w pamięć. Niesamowite przygody bohaterki imponują dzieciom, a dorośli tęsknią do czasów młodości, pierwszych doświadczeń, do świata dziecięcego, do którego już nie mają dostępu.

Koniecznie wybierzcie się do Teatru Baj na to przedstawienie, jeszcze macie możliwość dokonać tego przed wakacjami. Jestem pewna, że będzie to niezapomniana przygoda!

Twórcy

autorzy: Elżbieta Chowaniec i Marek Zákostelecký
reżyseria i scenografia: Marek Zákostelecký
dramaturgia: Elżbieta Chowaniec
muzyka: Vratislav Šrámek
choreografia: Aneta Jankowska
asystent reżysera: Robert Płuszka
premiera: 20 maja 2018

 

Obsada:

Izabela Zachowicz
Elżbieta Bielińska
Marta Gryko-Sokołowska
Aneta Płuszka
Andrzej Bocian
Marcin Marcinowicz
Piotr Michalski

"Ja, Maluch i morze" - recenzja spektaklu - Teatr Baj

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz