“Czy polubisz moją breję?” Mo Willems

czy polubisz moją breję

 

Rewelacyjny amerykański duet, świnka Malinka oraz słoń Leon, znowu w Polsce! To już trzecia książka w serii o przygodach tych bohaterów, a o dwóch poprzednich pisaliśmy w zeszłym roku i możecie do wpisu wrócić tu!

Jak wszystkie książki z tej serii, “Czy polubisz moją breję?” to bardzo prosty komiks, świetnie nadający się do samodzielnej lektury dla początkującego czytelnika. Gwarantuje to kilka cech charakteryzujących ten cykl:

ogromna dawka humoru,

a jednocześnie…

niewiele tekstu, duży i czytelny font, brak skomplikowanej struktury, bardzo proste rysunki, na które składa się zaledwie kilka kresek i plam niejaskrawego koloru.

Pomimo skąpych środków, w książkach drzemie ogromna siła. Są bardzo śmieszne, inteligentnie i błyskotliwie napisane. Wyrabiają poczucie humoru u dziecka, nie można ich zignorować. Zapadają w pamięć i co najważniejsze – wywołują pozytywne emocje w czasie lektury. To właśnie dzięki temu kształtuje się w dziecku przyszły czytelnik 🙂

Wiele razy słyszałam od swojego dziecka, że czegoś nie lubi, bo nigdy tego nie jadło… często ciężko jest namówić młodego człowieka na eksperymentowanie ze smakami, a jednocześnie wiadomo, jak to ważne i fascynujące doświadczenia. “Czy polubisz moja breję?” to historia własnie o tym, o próbowaniu nieznanych dotąd potraw 🙂

Sięgajcie po przygody rozbrykanej świnki i zatroskanego słonia. Gwarantuję, że nie będziecie żałować! Niezależnie od wieku, będziecie się świetnie bawić!

czy polubisz moją breję

czy polubisz moją breję

czy polubisz moją breję

czy polubisz moją breję

Autorem serii jest wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość dla dzieci amerykański pisarz, który swoją karierę zaczynał jako scenarzysta i animator “Ulicy Sezamkowej”.

Mo Willems, we własnej osobie, prezentuje jak wykonać idealną breję, zobaczcie koniecznie 😀

tytuł: “Czy polubisz moją breję?”

autor: Mo Willems

przekład: Marta Tychmanowicz

Wydawnictwo Babaryba, 2017

58 stron

dla dzieci 3+ oraz dla tych, które zaczynają samodzielnie czytać

cena okładkowa 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz