Ekokomiks Po co nam bioróżnorodność?

Ekokomiks Po co nam bioróżnorodność? to nowość wydawnictwa Debit i trzecia część serii powieści graficznych Huberta Reevesa.

Tak niedawno cieszyliśmy się premierami odcinków Po co nam lasy? oraz Po co nam oceany?, a już trzymamy w łapkach trzecią część. Wygląda na to, że seria Ekokomiksów nie będzie miała więcej odcinków, a bardzo bardzo szkoda. To najlepsze popularnonaukowe komiksy dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, jakie można sobie wyobrazić. Autorem scenariuszy tych albumów jest tytułowy Hubert Reeves, profesor astrofizyki i popularyzator nauki, który w wieku 84 lat postanowił zadebiutować jako autor komiksów, wierząc, że właśnie taka forma ułatwi dotarcie do młodego odbiorcy z klarownym wyjaśnieniem skomplikowanych procesów.

Nie pomylił się! To jest świetne. Wiadomości same trafiają do głowy, łatwo zrozumieć skomplikowane procesy i je zapamiętać.

Jak można się domyślić po tytule Ekokomiks Po co nam bioróżnorodność?, ten odcinek to opowieść o fascynującej bioróżnorodności… a fascynująca bez wątpienia jest! Jaki związek ma nasze istnienie z gwiazdami na niebie? Dlaczego przyrodzie zawdzięczamy beton i paliwo do auta? Skąd się bierze różnica w smaku serów z różnych zakątków świata? Czym skutkuje migracja gatunków w zupełnie nowe miejsce? Na te i naprawdę wiele innych pytań, znajdziecie odpowiedzi w tym komiksie!

Ta opowieść udowadnia, że absolutnie każde istnienie ma jakieś zadanie na naszej planecie i każde jest niesamowicie ważne. Czy to dżdżownica, która użyźnia ziemię, czy wilk szary, który reguluje populację wapiti. Ukazuje również jak straszne mogą być konsekwencje zaburzenia porządku… jak chociażby wprowadzenie jednego gatunku ryb do rzeki potrafi wpłynąć nie tylko na inne ryby z tej rzeki, ale również na życie zwierząt lądowych w okolicy…

Ekokomiksy mają wspaniałą misję szerzenia wiedzy o tym, że należy dbać o środowisko. To lektura obowiązkowa! Dla każdego! Serdecznie polecamy!

tytuł: Hubert Reeves wyjaśnia: Po co nam bioróżnorodność?

scenariusz: Hubert Reeves, David Vandermeulen

szkic: Daniel Casanave

kolor: Claire Champion

tłumaczenie: Paweł Łapiński

wydawnictwo: Debit, 2022

objętość: 64 strony

dla dzieci w wieku: 6-12 lat

cena okładkowa: 49,90 zł

Jeśli masz ochotę na więcej ekokomiksów, to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz