Najlepsze serie książek dla przedszkolaków #3- Mama Mu

Najlepsze serie książek dla przedszkolaków Mama Mu

Wybierając najlepsze serie książek dla przedszkolaków po prostu trzeba wspomnieć Mamę Mu. Te opowieści są również jednymi z najczęściej wymienianych przez was ulubionych, najlepszych serii książek dla dzieci w wieku przedszkolnym. Kolejne odcinki ukazują się w Polsce od wielu lat, tłumaczone z języka szwedzkiego, nakładem wydawnictwa Zakamarki.

Tekst jest pełen humoru i mądrości życiowych, które sprawiają, że książki podobają się zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Ilustracje są kapitalne, pełne szczegółów i detali, któych wielokrotne oglądanie, za każdym razem pozwala na odkrywanie czegoś nowego i ćwiczy spostrzegawczość. To typowe dla ilustratora serii – Svena Nordqvista. Każda książka z jego ilustracjami jest pełna niespodzianek.

Kim są bohaterowie tej serii?

To przeurocza, zawsze optymistycznie patrząca na świat i pomysłowa krowa o imieniu Mama Mu oraz urodzony sceptyk i maruda – Pan Wrona. Stanowią doskonały duet i bardzo się przyjaźnią.

Dlaczego dzieci tak bardzo lubią książki o Krowie i Wronie?

Tych powodów jest kilka i stanowią idealną receptę na stworzenie ukochanej serii dla małych dzieci.

Bohaterowie są absolutnie niepowtarzalni i niesztampowi, pozornie do siebie nie pasują, a rzeczywistości – idealnie się uzupełniają i motywuja do działania.

Książki są zabawne, pełne ciepła i pięknie zilustrowane. Wszystkie przygody bohaterów odbywają się na łonie natury, na pastwisku, w lesie czy w stodole i dotyczą aktywności, które uwielbiają wszystkie dzieci na świecie – jeżdzenia na rowerze latem, czy na sankach zimą… budowania, skakania i stania na głowie.

Każdy odcinek kończy się filozoficzno-humorystycznym morałem, który wynika z opowieści. I ja te krowie mądrości życiawe uwielbiam! 🙂

Seria wciąż się rozrasta i mam nadzieję, że długo nie przestanie, ale dotychczas w Polsce ukazały się:

W serii ukazały się dodatkowo:

dwie części stanowiące zbiory dłuższych opowieści o bohaterach. To książki z mniejszą ilością tekstu oraz idealnie nadające się do głośnego czytania przez rodzica lub samodzielnego przez dziecko, gdy już trochę podrośnie 🙂

tom czterech komiksów, o których więcej napisaliśmy tu!

Inne najlepsze serie książek dla przedszkolaków znajdziecie tu:

Albert Albertson

Pettson i Findus

 

Jeśli chcesz odwiedzić Mamę Mu i Pana Wronę w prawdziwym świecie koniecznie odwiedź Junibacken – muzeum poświęcone szwedzkiej literaturze dla dzieci!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz