CUDOUSZEK – powieść dla dzieci o przyjaźni i wytrwałości

CUDOUSZEK - powieść dla dzieci o przyjaźni i wytrwałości

Dziś przedstawiamy książkę, której okładka po prostu nie pozwala przejść obojętnie 🙂 Ale zachwycająca szata graficzna to nie wszystko. Cudouszek – powieść dla dzieci o przyjaźni i wytrwałości to nowość z katalogu wydawnictwa Czarna Owca, której absolutnie nie można przegapić!

Książka w języku polskim ukazała się na jesieni 2018 roku, ale dopiero teraz wpadła w nasze łapki! JAK TO MOŻLIWE??? Zapewniamy, że zachwyci czytelników w każdym wieku. Zarówno dzieci, jak i rodziców. Uwielbiamy takie klimaty… długi tekst, w którym można się zanurzyć na długo, fantastyczny świat i do tego z elementami steampunku, zwroty akcji i mnóstwo emocji, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych.

Wydana po raz pierwszy w USA raptem w 2017 roku już została przetłumaczona na wiele języków. Jest świetnie napisana, więc tym bardziej zadziwia fakt, że to debiutancka powieść autorki. Mira Bartók, miszkająca w USA artystka, stworzyła niezwykłą hisotrię i kapitalnie ją zilustrowała. Choć żałuję, że ilustracji nie ma więcej 🙂 

Świat stworzony przez autorkę jest zupełnie niepowtarzalny. Powieść zaczyna się w Domu dla Krnąbrnych i Niewydarzonych Stworzeń Panny Carbunkle. To sierociniec, ale nietypowy, bo trafiają do niego nie zwykłe ludzkie dzieci, a dziwne stworzenia, hybrydy ludzi i zwierząt. Tytułowy bohater, Cudouszek, do którego kreacji zainspirował Mirę Bartók jej ukochany pies, to delikatna istota o niewinnym sercu, pół lis, pół chłopiec. Nie wie skąd pochodzi, jak ma na imię, nic nie pamięta… był za mały gdy trafił do okrutnej Panny Carbunkle. A w jej sierocińcu najczęściej nazywają go Trzynastką.

Życie podopiecznych specyficznego domu sierot jest straszne. Zdecydownie więcej z nich do tego domu przyjeżdża, niż z niego wychodzi… nikt z zewnątrz tak naprawdę nie wie co dzieje się za wysokim kamiennym murem, a wierzcie mi, że nic miłego… Panna Carbunkle to bezlitosna i surowa osoba. Nie dziwi więc, że Trzynastka wraz z przyjaciółką, postanawiają uciec i dowiedzieć się o sobie czegoś więcej. W poszukiwaniu swoich korzeni i lepszego życia wyruszają w podróż w nieznane.

Wspaniała, wzruszająca, momentami mroczna historia. Przeczytajcie koniecznie!!!

Na koniec cudouszna informacja dla wszystkich, którzy zakochaja się w tej książce tak jak my. Trwają prace nad ekranizacją książki. Film wyreżyseruje wielokrotnie nagradzany brytyjski twórca, Stephen Daldry, reżyser między innymi filmu “Billy Elliot” czy “The Crown”, serialu o hisotrii Królowej Elżbiety.

tekst i ilustracje: Mira Bartók
tłumaczenie: Maria Borzobohata-Sawicka
objętość: 464
cena okładkowa: 49,99 zł
wydawnictwo: Czarna Owca, 2018
dla dzieci w wieku: 9+

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Witam! Jesteśmy w trakcie czytania. Kupiłam ją przypadkiem właśnie ze względu na szatę graficzną – nie pozwoliła mi ” przejść obojętnie ” obok 😉 Treść zachwyciła zarówno mnie ( lat 32 ) jak i moją córkę ( lat 7). Pomimo dość wyszukanego języka czyta się bardzo dobrze a nieoczekiwane zwroty akcji i piękne opisy sprawiają , że nie wiesz kiedy “połkniesz” tego “kolosa”. Gorąco Polecam !

bardzo cieszy mnie Wasz komentarz! Dziękuję 🙂

Zostaw komentarz