Książka adwentowa 2021 Zagadka złodzieja świąt

Książka adwentowa 2021 Zagadka złodzieja świąt

Właśnie trafiła do księgarń książka adwentowa 2021 Zagadka złodzieja świąt! Kto czekał, tak jak my? 🙂 Co roku od ośmiu lat, wydawnictwo Zakamarki dostarcza czytelnikom nową bożonarodzeniową powieść w 24 (lub 25) rozdziałach, do czytania w odcinkach w każdy grudniowy wieczór. Nowości nie zabrakło i w tym roku 🙂

Każda z zakamarkowych książek adwentowych ma jednakowy duży, kwadratowy format, płócienny grzbiet, piękny szlachetny papier. Zawsze na początku każdego rozdziału jest całostronicowa ilustracja.

O czym i dla kogo jest tegoroczna adwentówka?

W starym domu za miastem mieszka sześcioletni Elof z rodziną, czyli z mamą, starszą siostrą Marcelą oraz buldogiem Gustawem. Tata zmarł, gdy chłopiec miał dwa lat.

Elof uwielbia czas przygotowań do świąt, pieczenie pierników, ścinanie i ubieranie choinki, kalendarz adwentowy – to wszystko sprawia, że dostaje gęsiej skórki z podekscytowania. W tym roku jest jednak inaczej. Wszystko się zmieniło i wygląda na to, że pierwszy raz w życiu, święta nie będą udane.

Po pierwsze siostra Elofa jest już nastolatką i to zupełnie zbuntowaną. Maluje paznokcie, cały czas siedzi z telefonem, nie cieszy się ze świątecznych przygotowań i nie bawi się już z młodszym bratem. Jest też ciągle naburmuszona.

Po drugie mama ogłasza, że jej chłopak, Ernesto, spędzi z nimi kilka tygodni… wprowadzi się do ich domu z dwuletnią córką! Marcela jest wściekła, zapowiada, że nie spędzi świąt w rozszerzonym gronie, nie życzy sobie gości i paczłorkowej rodziny.

Po trzecie w domu sukcesywnie znikają wszystkie świąteczne ozdoby i przygotowane słodycze. Elof jest przekonany, że grasuje u nich tajemniczy złodziej. Chłopiec musi wcielić się w rolę detektywa i go schwytać.

Mogłabym wymienić jeszcze po czwarte i po piąte, ale nie będę tego robić, by nie zdradzać Wam całej fabuły. Detektywistyczna książka dla dzieci w wieku przedszkolnym spodoba się też starszym. W detektywistycznej powieści przewijają się też wątki o dorastaniu, obawie o rodziców, akceptowaniu nowej relacji mamy, przyjęcia pod swój dach obcego dziecka i wiele innych.

Pełna ciepła opowieść poleca się na grudzień 🙂 Zobaczcie, jak to wszystko się skończy i kim okazał się świąteczny złodziej 🙂

tytuł: Zagadka złodzieja świąt

tekst: Lisa Bjarbo

ilustracje: Matilda Ruta

tłumaczenie: Marta Wallin

wydawnictwo: Zakamarki, 2012

objętość: 100

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 49,90 zł

Książka adwentowa 2021 Zagadka złodzieja świąt… ale jeśli nie znacie wcześniejszych, to koniecznie do nich wróćcie!

2020 Jak ratowaliśmy Wigilię

2019 Grudniowy gość

2018 Kosmiczne święta

2017 Hurra! Są święta!

2016 Święta dzieci z dachów

2014 Prezent dla Cebulki

2013 Wierzcie w Mikołaja

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz