muzyczne angielskie książki dla dzieci

muzyczne5

Dziś przedstawiamy serię kolorowych kartonówek od brytyjskiej oficyny Nosy Crow. To muzyczne angielskie książki dla dzieci, które zrobiły na nas ogromne wrażenie z kilku powodów!

Najważniejsze zalety książek z tej serii “Sing along with me!”

elementy wywołujące interakcję z dzieckiem

nauka języka obcego przez zabawę

piosenka wykonana przez native speakera

pancerne wykonanie

śliczna grafika

muzyczne angielskie książki dla dzieci

muzyczne angielskie książki dla dzieci

muzyczne angielskie książki dla dzieci

Każda książka zawiera tekst jednej popularnej angielskiej piosenki. To proste melodie, rozpoznawalne na całym świecie. Wśród tytułów znajdują się między innymi “Happy Birthday”, “The Wheels on the Bus” czy “We Wish You a Marry Christmas”.

Gdy przewrócimy okładkę, od razu na jej odwrocie znajdziemy kod QR, który wygląda tak:

muzyczne angielskie książki dla dzieci

muzyczne angielskie książki dla dzieci

Jeśli tylko ma się zainstalowaną aplikację do czytania tych kodów, można łatwo zeskanować kod z książki telefonem czy tabletem. To dziecinnie proste 🙂 dzisiejsze kilkulatki bez problemu radzą sobie z takimi wyzwaniami. Alternatywnie można oczywiście odtworzyć filmik na YouTube z kanału Nosy Crow.

Po zeskanowaniu kodu możemy wysłuchać nagrania piosenki w wersji instrumentalnej lub z wokalem. Dziecko słyszy muzykę i śpiewającą osobę, a przed sobą ma tekst i rysunki adekwatne do treści. Bardzo ważne jest to, że piosenkę wykonuje native speaker… dzieci świetnie naśladują i szybko się uczą. Dobrze gdy języka obcego uczą się od osoby, która w naturalny sposób komunikuje się w nim i nie posiada silnego akcentu, który mały uczeń powiela.

Książki są skonstruowane w taki sposób, żeby wywoływać interakcję z czytelnikiem. Zarówno na okładce, jak i na wszystkich rozkładówkach w środku, znajdziemy ruchome elementy, łatwe do obsługi nawet dla małych niewprawnych paluszków.

Ogromnym atutem tej serii jest jej absolutnie pancerne wykonanie. Strony są bardzo solidne i sztywne. Wszystkie wysuwane części są wykonane z grubej tektury. To książki na kilka pokoleń! W krajach anglojęzycznych są przeznaczone dla maluszków, u nas sprawdzają się przy nauce języka obcego niezależnie od wieku dziecka.

Ilustratorką całej serii jest młoda artystka z Tajwanu, Yu-hsuan Huang. Motywem przewodnim jej prac są zwierzęta. Straszne to wszystko urocze!

Nagraliśmy krótki filmik, który obrazuje muzyczne angielskie książki dla dzieci od Nosy Crow na przykładzie naszej ulubionej “Twinkle, Twinkle Little Star” z cudownymi sówkami 🙂

Uprzedzając pytanie 🙂 można kupić je w księgarni Bookids 🙂

Reklama

Posty powiązane

Comments (4)

odlotowe ojjj 😉 <3 filmik świetny 😉 <3 brawo i słodkie rączki 😉

filmik 😀 hahaha pierwsze koty za płoty 🙂 dzięki! a książki bardzo dobre do nauki, przez piosenki całe zwroty wchodzą do głowy!

The wheels on the bus- gdy moja corka miala 1,5 roku to byla jedyna piosenka, przy ktorej nie plakala w samochodzie, musialam wymyslac 20 zwrotek np mama on the bus goes: la la la, the phone on the bus go ring, ring, ring i dzieki temu dojezdzalismy do celu 😀

u nas to też był hit! Dobrze, że dzieci rosną 😉

Zostaw komentarz