Przekręt na van Gogha – kryminał ze sztuką w tle

Przekręt na van Gogha - kryminał ze sztuką w tle

Dziś prezentujemy Przekręt na van Gogha – kryminał ze sztuką w tle, książkę wciągającą, pochłaniającą wręcz! i nominowaną do prestiżowej nagrody Sunshine State Young Readers.

Jedno z naszych ulubionych wydawnictw, Widnokrąg, obchodzi właśnie dziesiąte urodziny! Chcąc uczcić to piękne i ważne dla nas święto, postanowiliśmy zaprezentować jedną z najlepszych książek z katalogu wydawnictwa-jubilata 🙂 Przekręt na Van Gogha nie zawiedzie czytelników lubiących sztukę, zagadki, tajemnice i niebezpieczeństwo.

Głównym bohaterem tej intrygi jest dwunastoletni chłopiec. Pewnego dnia zostaje odnaleziony w Narodowej Galerii Sztuki w Waszyngtonie. Dzieciak ma ogromną wiedzę o sztuce, pamięta mnóstwo szczegółów z życia sławnych malarzy i potrafi rozpoznać znane dzieła sztuki, ale nie wie kim jest, jak się nazywa, ani skąd wziął się w muzeum.

Służby natychmiast się nim zajmują. Na czas ustalania jego tożsamości, zostaje przekazany pod opieką kobiety, która zawsze daje schronienie potrzebującym tego dzieciom. Mary Sullivan i jej córka, Camille, mają doświadczenie i chcą pomóc chłopcu.

Szybko okazuje się, że Art, bo takie imię otrzymał chłopak od opiekujących się nim Mary i Camille, jest ścigany przez przestępców i ma poważne kłopoty. Musi jak najszybciej przypomnieć sobie kim jest i o co tak naprawdę chodzi. Art odnajduje bratnią duszę w swojej rówieśnicy Camille, to jedyna osoba, której teraz może zaufać. Wspólnie, idąc jak po nitce do kłębku, wykorzystując najdrobniejsze podpowiedzi, dwójka bohaterów próbuje rozszyfrować tajemnicę.

W książce znajduje się mnóstwo QR kodów, które za pomocą apki w telefonie rozszerzają rzeczywistość powieści. W kodach kryją się znane dzieła sztuki, które są kluczem do pamięci chłopaka 🙂

To jest książka doskonała dla młodszych nastolatków. Świetnie się czyta, nie da się od niej oderwać, a wraz z trzymającą w napięciu intrygą, poszerza wiedzę o sztuce i technologii.

tytuł: Przekręt na van Gogha

tekst: Deron R. Hicks

ilustracja, projekt okładki i mapy: Marcin Surma

tłumaczenie: Maria Kabat

wydawnictwo: Widnokrąg, 2019

oprawa miękka ze skrzydełkami

objętość: 344 stron

cena okładkowa: 42 zł

dla dzieci w wieku: 10+

 

Jeśli Przekręt na van Gogha – kryminał ze sztuką w tle to jest właśnie to co lubicie, to zapraszamy również tu!

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Brzmi ciekawie. 🙂

Zostaw komentarz