Drzewo – książka o przyrodzie, liczeniu i decyzjach

Drzewo - książka o przyrodzie, liczeniu i decyzjach

Dzięki staraniom wydawnictwa Debit ukazało się właśnie “Drzewo” – książka o przyrodzie, liczeniu i decyzjach, które potrafią wszystko zmienić!

Premiera polskiej wersji językowej została idealnie zaplanowana na wiosnę. Wszak po lekturze tej książki od razu najdzie was ochota na sadzenie roślin w balkonowych doniczkach lub w ogródku 🙂 Główną bohaterką tej opowieści jest mała dziewczynka o imieniu Hania. Pewnego dnia postanawia zasadzić drzewo i robi to z wielkim zaangażowaniem, nie zdając sobie sprawy, jak wiele ta niepozorna decyzja zmieni już niebawem. Nie tylko w jej życiu!

Otóż na drzewie wyrosła jedna gałąź, która od razu zachęciła parę ptaków, by na niej zbudować gniazdo. Jak się można domyślić w gnieździe szybko pojawiły się trzy jajka… mamy zatem 1 gałąź, dwa ptaki i trzy jajka, a zabawa dopiero się rozpoczyna, ponieważ już na kolejnej stronie książki… na drzewie  pojawiła się druga gałąź, a biegająca w pobliżu rodzina czterech zająców, postanowiła zamieszkać w norce w korzeniach.

Drzewo zaowocowało i stało się cudownym miejscem do życia dla pszczół, mrówek i innych stworzeń, a to zapoczątkowało cudowną eksplozję natury.

Historia pokazująca niesamowite powiązania w przyrodzie, jednocześnie zachęca czytelników do liczenia od jednego do dziesięciu, a nawet czternastu 🙂

Prosta opowieść dla przedszkolaków niesie ze sobą piękne przesłanie, że każda decyzja, którą podejmiemy, przynosi ze sobą konsekwencje… od tego co zrobimy, może zależeć wszystko… nasze działanie sprawia, że dokonują się zmiany, a po przykładzie Hani widać, jak mogą być wielkie i piękne. Wystarczy tylko zdecydować się na pierwszy krok!

Autorem zarówno tekstu, jak i ilustracji “Drzewa” jest Rodrigo Mattioli. To mieszkający w Barcelonie, brazylijsko-włoski autor książek dla dzieci 🙂 Może to ta mieszanka kultur w życiorysie Autora sprawiła, że udało mu się stworzyć tak uniwersalną i wszechstronną opowieść dla przedszkolaków z całego świata.

Polecamy “Drzewo” bardzo. Zaraża miłością do natury i matematyki, napawa optymizmem i daje nadzieję.Duże, wesołe ilustracje, na albumowym formacie wyglądaja tak…

tytuł: Drzewo

tekst i ilustracje: Rodrigo Mattioli

tłumaczenie: Agata Picheta

wydawnictwo: Debit, 2020

objętość: 36 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 24,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Ta książeczka jest świetna! Też ją uwielbiamy, polecam także ,,Tola na wsi”, z niej dzieci również mogą się czegoś nauczyć 😀

nie znamy! Sprawdzimy i podzielimy się na blogu, jeśli tylko znajdzie się chwila! Dziękujęmy 🙂

Zostaw komentarz