Opowiedz coś strasznego, Albercie – nowy Albert Albertson

Opowiedz coś strasznego, Albercie - nowy Albert Albertson

Opowiedz coś strasznego, Albercie – nowy Albert Albertson już jest w księgarniach! To osiemnasty! odcinek serii, autorstwa niesamowitej Gunilli Bergström, wydany po polsku dzięki staraniom poznańskiego wydawnictwa Zakamarki!

Albert jest już duży, ma siedem lat i dostał pierwszą w życiu pracę! Jeśli wywiąże się z powierzonego zadania dostanie zapłatę i ciasto czekoladowe! A wiecie co ma robić? Będzie przez cały wieczór nianią dla małego dziecka, którego rodzice wyszli do znajomych. Albert jest bardzo przejęty, obmyśla plan i jest pewien, że wszystko pójdzie gładko.

Jak to w życiu bywa, Maluch chce robić wszystko zupełnie inaczej niż zaplanował dla niego Albert… nie jest łatwo być nianią!

Sprawdźcie jak zakończy się wieczór z Maluchem, a jeśli nie znacie innych książek, z tej kultowej i rozchwytywanej na całym świecie serii, to koniecznie się zapoznajcie 🙂

KIM JEST ALBERT ALBERTSON?

Książkowym bohaterem, który podbił serca przedszkolakom na całym świecie. Ma kilka lat, mieszka w Szwecji z tatą i kotem Puzlem Nie przez przypadek książki o Albercie są tłumaczone na kilkadziesiąt języków, a ich łączny sprzedany nakład zbliża się do (bagatela!) dziesięciu milionów egzemplarzy. W Szwecji to kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów, a pierwsza z nich została wydana ponad czterdzieści lat temu. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, wielokrotnie nagradzana za swoją twórczość zarówno przez gremia dorosłych jak i dziecięcych jury, została przez szwedzki rząd uhonorowana medalem Illis quorum za „nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy”.

DLACZEGO KSIĄŻKI O ALBERCIE SĄ TAK LUBIANE PRZEZ DZIECI?

Albert boryka się z tymi samymi problemami, z którymi próbuje sobie poradzić każdy przedszkolak, niezależnie od tego, w którym kraju mieszka. Dzieci, obserwując jak Albert rozrabia, kombinuje i przeżywa różne chwile w swoim życiu, utożsamiają się z nim, rozpoznają własne zachowania i emocje.

tytuł: Opowiedz coś strasznego, Albercie

tekst i ilustracje: Gunilla Bergström

tłumaczenie: Katarzyna Skalska

wydawnictwo: Zakamarki, 2020

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 3+, 6+

cena okładkowa: 24,90 zł

 

Opowiedz coś strasznego, Albercie – nowy Albert Albertson to tylko czubek góry lodowej 🙂 Jeśli masz ochotę na więcej książek o Albercie, zobacz poprzednio wydany odcinek, który pokazywaliśmy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz