“Pracownia Aurory” punkt naprawy złamanych serc

Pracownia Aurory - Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Dzięki staraniom wydawnictwa Bajka, właśnie ukazała się nowa książka Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. To “Pracownia Aurory”, która opowiada hisotrię o pewnym punkcie naprawy ludzkich serc, który zdaje się… przestał być potrzebny.

Aurora to starsza Pani, która od wielu lat prowadzi swą pracownię na ulicy Rzemieślniczej. Kiedyś ulica ta była zupełnie inna, wypełniona różnego rodzaju usługami, ale z czasem zegarmistrz, punkt reperacji rajstop, klinika lalek, naprawa maszyn do pisania, a nawet krawiec, ustąpili miejsca nowym firmom. Nie mieli wyjścia, coraz mniej osób korzystało z ich usług, aż w końcu stali sie zupełnie niepotrzebni. Do dnia, w którym toczy się akcja tej książki, Aurora codziennie otwierała swój przytulny punkcik, ale dziś coś w niej pękło. Doszła do wniosku, że tak jak pozostali, nie jest już nikomu potrzebna i postanowiła, nie bez żalu, że musi przejść na emeryturę.

Z posępnych rozmyślań wyrwała ją dziewczynka, która nieoczekiwanie otworzyła drzwi i sytała czy może u Aurory przeczekać deszcz. Przypadek? Nie sądzę! 😀 Mała zjawiła się w najwłaściwszym momencie! Rozmowa bohaterek sprawiła, że co prawda staruszka nie zmieniła zdania w sprawie zamknięcia swej pracowni, ale… pojawiła się nadzija 🙂

Nic więcej nie opowiem. Jest to jednak ten typ książek, które ruszają za serce czytelników w każdym wieku. Intrygują dzieci, a czytających na głos dorosłych zmuszają do refleksji.

Roksana Jędrzejewska-Wróbel tym razem wzięła na warsztat nowoczesne życie w wielkich miastach. W “Pracowni Aurory” zwraca uwagę na wieczny pośpiech, szaloną konsumpcję, niedbalstwo o bliskość, uczucia. Gdy Aurora i dziewczynka spojrzały za okno pracowni, ich oczom ukazał sie tłum smutnych ludzi zgiętych nad swoimi telefonami. Autorka bije na alarm i prosi, byśmy się na chwilę zatrzymali i poszukali tego, co naprawde ważne.

Wzruszająca, o ważnych sprawach i oczywiście dająca nadzieję “Pracownia Aurory” jest idealną lekturą dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Serdecznie ją Wam polecam!

Ilustracje do książki stworzyła artystka, która bardzo często ilustruje teksty Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Czy to ich prywatna przyjaźń sprawia, że tak świetnie się uzupełniają? Jona Jung niesamowicie oddała refleksyjną atmosferę książki.

tytuł: Pracownia Aurory

tekst: Roksana Jędrzejewska-Wróbel

ilustracje: Jona Jung

wydawnictwo: Bajka, 2019

objętość: 36 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 29,99 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz