Mroczna i klimatyczna powieść dla młodszych nastolatków Esperanza

Mroczna i klimatyczna powieść dla młodszych nastolatków Esperanza to nasza dzisiejsza propozycja dla książkożerców 🙂

Głównym bohaterem tej niezwykłej książki jest Halidon, sztukmistrz. Jeździ na monocyklu i żongluje srebrnymi piłeczkami. Robi obie rzeczy na raz i jest w tej dziedzinie niekwestionowanym mistrzem. Jest niskorosły, wzbudza więc zainteresowanie obcych ludzi, którzy wytykają go palcami, szepczą na jego temat i bardzo często mówią do niego niemiłe rzeczy. Nic więc dziwnego, że ten lubi być sam, nie przepada za towarzystwem. Na świecie jest tylko jedna bliska mu osoba, dla której zrobiłby wszystko. To jego przyjaciel zwany Kapitanem. Łączy ich wspólna historia, pomagają sobie, wspólnie spędzają czas, a nawet dzielą mieszkanie.

Pewnej nocy Halidon nieoczekiwanie budzi się w swoim hamaku, rozgląda w mroku i od razu czuje niepokój. Nie ma Kapitana, a już dawno powinien wrócić. Złe przeczucia zmuszają maleńkiego bohatera na wyruszenie na poszukiwanie przyjaciela. Postanawia wyruszyć od razu, choć nocą nie jest bezpiecznie.

Czy uda mu się go odnaleźć? Kogo spotka po drodze? Kim jest małpa szczęścia, Kulawiec i tytułowa Esperanza?

Jeśli macie ochotę na coś klimatycznego, mrocznego, trzymającego w napięciu, ale jednocześnie wzruszającego i poruszającego nostalgiczną nutę, to ta książka będzie dla Was idealna. Esperanza to nowość w katalogu wydawnictwa Zakamarki i już trzecia książka autorska szwedzkiego autora, Jakoba Wegeliusa.

Pamiętacie Legendę o Sally Jones albo naszą ukochaną Małpę mordercy? Esperanza to trzeci tytuł, który ukazał się w języku polskim, tego samego autora. Tak jak poprzednie tytuły, jest kapitalnie zilustrowana przez samego autora! Co za wszechstronny talent!

O przyjaźni, o potrzebie spełniania najskrytszych marzeń… przygoda niezapomniana, nie przegapcie!

tytuł: Esperanza

tekst i ilustracje: Jakob Wegelius

tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk

wydawnictwo: Zakamarki, 2023

objętość: 160 stron

dla dzieci w wieku: 9+

cena okładkowa: 39,90 zł

Jeśli mroczna i klimatyczna powieść dla młodszych nastolatków Esperanza to dla was za mało, to koniecznie kliknijcie tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz