Audiobooki Pippi Pończoszanka, Edyta Jungowska i urodzinowy konkurs Lato z Pippi

Audiobooki Pippi Pończoszanka, Edyta Jungowska i urodzinowy konkurs Lato z Pippi

Trzy audiobooki Pippi Pończoszanka, Edyta Jungowska i urodzinowy konkurs Lato z Pippi to pokrótce tematy, które dziś postanowiliśmy zaprezentować na blogu! Nie bez powodu!

W tym roku, 2020, hucznie obchodzone są 75. urodziny najsilniejszej literackiej dziewczynki świata! To idealny czas, by najmłodszym zaprezentować te przygody lub po prostu je sobie przypomnieć 🙂 O samej bohaterce, Autorce Astrid Lindgren, przeróżnych wydaniach przygód Pippi, pisaliśmy już wiele razy, wszak jesteśmy prawdziwymi pippifilami 😀 Nie mieliśmy jednak dotąd okazji zaprezentować książek o Pippi w brawurowej interpretacji Edyty Jungowskiej. Znamy je od lat, na pamięć i uwielbiamy, więc nie może ich u nas na blogu zabraknąć. Wprawiają w dobry nastrój słuchaczy w każdym wieku, zaskakują świeżością, humorem i pozytywną energią.

Kim jest Pippi? Jeśli jeszcze nie wiecie, koniecznie przejrzyjcie nasze poprzednie artykuły, a w szczególności ten! o ciekawostkach 🙂 Jest mnóstwo niesamowitych informacji na jej temat, włącznie z tą, że o mały włos, opowieści o niej mogłby nigdy nie zostać wydane.

Audiobooki w wykonaniu Edyty Jungowskiej są po prostu wspaniałe. Doskonały tekst, należący do klasyki dziecięcej literatury światowej, wzbogacony o talent Edyty Jungowskiej, świetną oprawę muzyczną oraz opracowanie graficzne niezastąpionego Piotra Sochy.

Trzy audiobooki Pippi to komplet trzech powieści naisanych przez Astrid Lindgren. Pierwsza część, zatytułowana “Pippi Pończoszanka”, jest najbardziej popularna. To tu poznajecie nie tylko samą Pippi, ale też Tommego i Annikę, Pana Nilssona, konia i Willę Śmiesznotkę. Jest cyrk, policja, szkoła i mnóstwo przygód.

Druga płyta, zatytułowana “Pippi wchodzi na pokład” to kontunuacja przygód bohaterów, ale tym razem w nieco innych okolicznościach. Do portu przybiła “Podfruwajka”, czyli piracki statek dowodzony przez ojca Pippi 🙂

Trzecia i ostatnia płyta, to “Pippi na Południowym Pacyfiku”, w której dziewczynka zabiera czytelnika w podróż na niesamowitą wyspę, rządzoną przez Enfraima Pończchę.

Wydawnictwo Jungoffska z okazji okrągłych urodzin bohaterki audiobooków zorganizowało wakacyjny konkurs. Jego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, prezentowanie pozytywnych postaw społecznych, które reprezentuje Pippi: kreatywność, pewność siebie, prawo do własnego zdania i otwartość na świat. Nadal macie czas, by wziąć w nim udział. Zostały przewidziane fantastyczne nagrody, bo oprócz voucherów prezentowych, książek i audiobooków, można zdobyć rodzinny weekend Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie, a samo zadanie jest bardzo ciekawe. Należy napisać limeryk lub wykonać pracę plastyczną.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach: lokalnym i ogólnopolskim. Etap lokalny organizowany jest przez Ambasadorów Konkursu, którymi są biblioteki, świetlice, szkoły, kluby, organizacje pozarządowe, ośrodki i placówki prowadzące zajęcia edukacyjne w całej Polsce. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie wydawnictwa, wystarczy kliknąć tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz