30 tom Biura detektywistycznego Lassego i Mai Tajemnica maskarady

Właśnie ukazał się 30 tom Biura detektywistycznego Lassego i Mai Tajemnica maskarady! Prawdziwa gratka dla fanów bestsellerowej serii szwedzkiego autora dla niedorosłych czytelników, Martina Widmarka 🙂 Mam nadzieję, że ta wiadomość uciesz wielu z Was 🙂

Akcja rozgrywa się, jak zawsze, w małym szwedzkim miasteczku Valleby. Tytułowi bohaterowie, Lasse i Maja, to dwójka dzieciaków, które chodzą razem do klasy i prowadzą biuro detektywistyczne. Wspólnie z lokalnym komisarzem policji rozwiązują zagadki, które spotykają mieszkańców.

Tym razem rzecz rozpoczyna się w dniu, w którym ma się odbyć coroczna maskarada. Tradycyjnie raz w roku mieszkańcy miasteczka zbierają się w lokalnym muzeum by uczcić pamięć Valerii von Kuternogi, kobiety, która założyła Valleby i nadała mu nazwę. Wszyscy są podekscytowani i mają bardzo wymyślne przebrania (wygrywa osoba przebrana za tubkę pasty kawiorowej! KOCHAM! 🙂 ).

W czasie imprezy ginie wielki błyszczący naszyjnik kobiety, która dopiero niedawno przeprowadziła się do miasteczka. Czy policja i miejscowi detektywi odnajdą złodzieja?

Tak jak wszystkie pozostałe, polecamy Wam najnowszy odcinek. Maskarada jest bardzo atrakcyjna 🙂 Zobaczycie jak wygląda komisarz przebrany za rybaka, bracia Bekonowie w strojach robaków i wiele innych świetnych kreacji. Jak głosi napis na grzbiecie każdego z odcinków, seria została zaprojektowana tak, by wspomagać samodzielne czytanie wśród dzieci szlifujących dopiero tę trudną sztukę.  Dziecięcy bohaterowie, z którymi każdy chętnie się utożsami, spore litery, krótkie rozdziały, mapa miasteczka i kolorowe ilustracje, ale co najważniejsze… historie, od których ciężko się oderwać.

Seria jest uwielbiana przez rzesze młodych czytelników na całym świecie. Oprócz książek, dostępne są też I oraz II tom komiksów, zeszyty aktywizujące dzieci do czytania, pisania i główkowania, o których pisaliśmy tu!ekranizacje!,a nawet park rozrywki inspirowany książkami.

Bezustannie polecamy serię Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai wszystkim początkującym czytelnikom!  🙂

tytuł: 30 tom Biura detektywistycznego Lassego i Mai Tajemnica maskarady

tekst: Martin Widmark

ilustracje: Helena Willis

tłumaczenie: Barbara Gawryluk

wydawnictwo: Zakamarki, 2023

objętość: 116 stron

dla dzieci w wieku 6+

cena okładkowa: 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz