Książka dla dzieci o jodze - Jojo i joga

Książka dla dzieci o jodze – Jojo i joga. Opowieść o emocjach, uważności i medytacji to nowość wydawnictwo Wilga. 

Założę się, że znacie jakieś dziecko, które jak stoi to podskakuje, jak idzie to biegnie, a jak zasypia, to kręci się w łóżku i wydaje się, że nigdy nie zaśnie! Taka właśnie jest Jojo, tytułowa bohaterka dzisiejszej nowości. To przeurocza królisia, która jest ciągle w ruchu. Dziadek postanowił pomóc Jojo i w czasie spędzanym z gromadką wnuków, wprowadził ćwiczenia jogi.

Dziadek wprowadził do codziennej praktyki króliczków kilka podstawowych pozycji, takich jak żaba, most, góra czy drzewo i choć Jojo nigdy nie wyglądała na skupioną pewnego dnia wykorzystała umiejętność uspokajania się i dzięki temu wyszła z opresji.

Tak jak królisia, każde dziecko czasem znajduje się w trudnej, stresującej sytuacji i umiejętność zapanowania nad oddechem, emocjami, jest niezbędna, a na pewno bardzo bardzo przydatna. Książka w prosty sposób przedstawia podstawowe ćwiczenia, które pomogą w opanowaniu emocji na co dzień.

Książka dla dzieci o jodze – Jojo i joga jest idealna do codziennego czytania chociażby wieczorem i poświęceniu kilku minut przed zaśnięciem na praktykę podstawowych pozycji. Jestem pewna, że przy regularności, szybko zauważycie zbawienny wpływ ćwiczeń na życie Waszego dziecka 🙂

Autorką książki jest Brytyjka Emily Ann Davison. Sama napisała o sobie, że gdy była dzieckiem ciągle tworzyła opowiadania i wiersze, nie dziwne więc, że została autorką książek dla dzieci 🙂 Mieszka z mężem, córką i psem i podobno nie da się jej zobaczyć bez kubka herbaty 🙂

Ilustracje są tak słodkie, że można się nabawić cukrzycy… zobaczcie 🙂

tytuł: Jojo i joga

tekst: Emily Ann Davison

ilustracje: Deborah Allwright

tłumaczenie: Berenika Wilczyńska

wydawnictwo: Wilga, 2023

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 39,99 zł

Jeśli masz ochotę na więcej ćwiczeń z dzieckiem, to zapraszamy tu!

Znajdziesz tam “Mój spokój. Słowno-ruchowe ćwiczenia relaksacyjne z twoim dzieckiem” oraz “Moja złość. Słowno-ruchowe ćwiczenia relaksacyjne z twoim dzieckiem”. To dwie, niewielkie z pozoru książki, które mają wielką moc. Każda z nich zawiera cztery relaksacje, które, w zależności od tytułu, pomagają się odprężyć i poczuć się dobrze oraz wyrazić swoją złość i przez nią przejść.

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz