Książka dla dzieci o przełamywaniu strachu

Książka dla dzieci o przełamywaniu strachu

Nowość wydawnictwa Wilga, cudowność objęta patronatem Psotnika, “O Fretce, która dała się porwać wiatrowi” to książka dla dzieci o przełamywaniu strachu. Okazuje się, że ten ma często wielkie oczy i warto choć trochę się odważyć 🙂

Tytułowa bohaterka Fretka tak naprawdę jest Tchórzofretką, a jak wiadomo… nazwa zobowiązuje. Jest tchórzem jakich mało. Nigdy nie wychodzi z domu, nie ma przyjaciół, a swoje największe marzenie o dalekich podróżach realizuje czytając powieści podróżnicze. Poznajemy ją w dniu urodzin, które spędza w samotności.

Wiatr, który czasem przelatując w pobliżu przytulnego domku, widział Fretkę przez okno, postanowił zabrać ją na wycieczkę. Szkoda mu było uroczego zwierzątka, które wszystkiego się boi. Chciał pokazać mu świat, ośmielić i dać szansę na spotkanie przyjaciół. Spontaniczny i porywczy wiatr nie czekał długo na realizację swego pomysłu i przy pierwszej nadarzającej się okazji porwał Fretkę i zaniósł daleko od domu.

Czytelnik, wraz z bohaterką, odwiedza różne krainy i poznaje różnorodne stworzenia. To również wyprawa przez wszystkie pory roku. Jest ćma, pingwin, struś i kilka innych. Dla każdego z nich spotkanie z Fretką okazuje się bardzo pouczającą lekcją, a ona sama na naszych oczach zmienia się nie do poznania.

Sprawdźcie koniecznie jak Fretka spędzi kolejne urodziny… czy nadal będzie w samotności zdmuchiwać jedną maleńką świeczkę?

Autorką jest Marta Guśniowska, która nie tylko pisze książki dla dzieci, ale również jest dramatopisarką, autorką sztuk teatralnych i tekstów piosenek dla dzieci. Jako autorka książek dla niedorosłych czytelników dotąd związana była głownie z wydawnictwem Tashka.

“O Fretce, która dała się porwać wiatrowi” jest bardzo bogato i przepięknie zilustrowana przez Martę Kurczewską, której kreska stała się rozpoznawalna dzięki takim bestsellerom jak seria o Tappim czy “Mirabelka” Cezarego Harasimowicza.

To jak? Dacie się porwać wiatrowi? 🙂 Niech ta książka dla dzieci o przełamywaniu strachu koniecznie trafi w Wasze łapki!

tytuł: O Fretce, która dała się porwać wiatrowi

tekst: Marta Guśniowska

ilustracje: Marta Kurczewska

wydawnictwo: Wilga, 2021

objętość: 64 strony

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 34,99 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz