Raz dwa trzy patrzymy Joanna Bartosik

Raz dwa trzy patrzymy Joanna Bartosik

Przedstawiam Wam nowość dla najmłodszych „RAZ, dwa, trzy – patrzymy” Joanny Bartosik. Książka nie zawiera tekstu. Na każdej ze stron jest duży wyraźny rysunek w bardzo kontrastowych kolorach: żółtym, czerwonym, czarnym i białym. Obrazki przedstawiają różne rzeczy, ale niezależnie czy to piorun czy banan, wszystko ma oczy i wyraźne usta. To dlatego, że dzieci lubią patrzeć na twarze, a w tej książce wszystkie się do niego radośnie uśmiechają.

Uwielbiam dobre książki dla najmłodszych. Bardzo się cieszę, że tych dobrze zaprojektowanych kartonówek jest coraz więcej na polskim rynku, bo kontakt maluchów z nimi ma szereg zalet.

Po pierwsze przygoda z książką powinna zacząć się dużo wcześniej niż nauka czytania. W pierwszych miesiącach życia mózg rozwija się bardzo dynamicznie, a pokazywanie dziecku prostych ilustracji stymuluje ten rozwój i sprawia, że jest on bardziej intensywny.

Po drugie kilkumiesięczny maluszek uwielbia siedzieć na kolanach rodzica i oglądać obrazki. Taki czas spędzony razem buduje zaufanie do świata i poczucie bezpieczeństwa.

Po trzecie pierwsze spotkania z książką są bardzo ważne dla późniejszego nawyku spędzania czasu z lekturą. Takie doświadczenie może sprawić, że człowiek odnajdzie w książce przyjaciela na całe życie. Dzięki pierwszym kartonówkom dziecko skupia uwagę na ilustracjach, przekłada karty rozwijając precyzyjność ruchów.

„RAZ, dwa, trzy – patrzymy” to pierwsza z 3 książek z serii RAZ – DWA – TRZY. Jej tematem przewodnim jest wzrok, dlatego okładkę zdobią oczy. Pozostałe dwie są jeszcze w przygotowaniu – „RAZ, dwa, trzy – słyszymy” oraz „RAZ, dwa, trzy – mówimy”. Cała seria została wyróżniona w konkursie TRZY/MAM/KSIĄŻKI organizowanym przez Instytut Książki i Polską Sekcję IBBY. Celem konkursu było wyłonienie zestawu trzech książek, które będą rosnąć wraz z dzieckiem, od noworodka po przedszkolaka.

Raz dwa trzy patrzymy Joanna Bartosik

Raz dwa trzy patrzymy Joanna Bartosik

Raz dwa trzy patrzymy Joanna Bartosik

Raz dwa trzy patrzymy Joanna Bartosik

tytuł: “Raz dwa trzy patrzymy”

autor: Joanna Bartosik

Wydawnictwo Widnokrąg, 2016

20 kartonowych stron

dla dzieci 0+

cena okładkowa 20 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Bardzo żałuję, że kiedy Tosia była mała nie było takich książek.

jest coraz większy wybór, bardzo energicznie rozwinął się rynek książki dla dzieci na przestrzeni ostatnich 10 lat

Zostaw komentarz