“Paryż – znam to miasto” Judith Drews

"Paryż - znam to miasto" Judith Drews

Rok temu, mniej więcej o tej samej porze, poznawaliśmy stolicę Szwecji, Sztokholm. Pamiętacie? Jeśli nie, możecie wrócić do tego tu!

W tym sezonie przyszła pora na inną europejską stolicę!

“Paryż – znam to miasto” Judith Drews to bardzo duża kartonowa wyszukiwanka dla najmłodszych. Nie zawiera tekstu, a całe rozkładówki pokryte są szczegółowymi ilustracjami, przedstawiającymi sceny z ważnych dla tego miasta miejsc. Wśród setek postaci na rysunkach, można odnaleźć osoby znane z historii, artystów oraz osoby zupełnie anonimowe. Pablo Picasso, Edith Piaf i wiele innych osób występujących w “Paryżu” są wspaniałą okazją, żeby opowiedzieć dziecku o wybitnych postaciach.

Gdy tylko przekręcimy pierwszą stronę, znajdziemy ponad dwadzieścia zadań! Postaci na niebieskim tle, a pod każdą z nich pytanie, na które możemy odnaleźć odpowiedź w książce! Dzięki temu oglądanie kolejnych barwnych rozkładówek można potraktować bardziej interaktywnie.

Co Esmeralda daje Dzwonnikowi? Co robiły zwierzęta, zanim poleciały balonem braci Montgolfier? To tylko przykłady z wielu inspirujących do poszukiwań zagadek!

Forma i treść pozwalają dzieciom na korzystanie z książki dość długo, bo od około pierwszego roku życia, aż do końca przedszkola. Z wiekiem sposób korzystania z pozycji się zmieni, ale cały czas będzie interesująco!

Bardzo gorąco polecam! Warto odwiedzić Luwr, pospacerować po Polach Elizejskich 🙂 i zakochać się w “Paryżu”!

"Paryż" Judith Drews

paryż judith drews

paryż judith drews

paryż judith drews

paryż judith drews

tytuł: “Paryż – znam to miasto” (w serii z książką “Sztokholm – znam to miasto”)

tekst i ilustracje: Judith Drews

wydawnictwo: Zakamarki, 2017

objętość: 14 kartonowych stron

dla dzieci w wieku: 1+

cena okładkowa: 39,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz