Babcocha – Justyna Bednarek, Daniel de Latour

Babcocha - Justyna Bednarek, Daniel de Latour

Po raz kolejny Justyna Bednarek i Daniel de Latour udowodnili, że są duetem doskonałym 🙂 Po Kunach i Skarpetkach, które zrobiły oszałamiającą karierę, przyszedł czas na “Babcochę”. To moim zdaniem najlepsza wspólna książka tej pary twórców.

Babcocha jest najprawdziwszą czarownicą z pypciem na nosie. Pewnego dnia po prostu przyleciała do Grajdołka. Pewnie myślicie, że na miotle? Ha, nic bardziej mylnego.

Otóż, ona przybyła na… gradowej chmurze. Wypatrzyła z góry opuszczoną chatę i postanowiła w niej zamieszkać. Od tamtego dnia życie mieszkańców wsi zmieniło się na zawsze!

Tytułowa bohaterka ma nietuzinkowe umiejętności. W końcu przybyła z walizką tajemniczych mazideł! To dzięki nim, między innymi, uleczyła żabę, której młynarz obciął łapę przy koszeniu łąki. Babcocha potrafi również zmieniać siebie i innych w różne przedmioty i zwierzęta, rozmawića z wiatrem, który wykonuje jej prośby. Niesamowicie jest mieć taką sąsiadkę! Za sprawą jej czarów życie mieszkańców Grajdołka stało się nie tylko ciekawsze, ale i po prostu lepsze.

Historii jest mnóstwo i nie będę opowiadać co się wydarzy, bo książka składa się aż z pięćdziesięciu czterech krótkich rozdziałów. Każdemu z nich zadedykowano jedną rozkładówkę. Po lewej stronie jest tekst z numerem i tytułem opowiastki napisany odręcznym, nieco zwariowanym pismem. Po prawej zaś – całostronicowa ilustracja, obrazująca opisywane po sąsiedzku wydarzenia.

“Babcocha” ujmuje. Po pierwsze, dobrze nam już znanym, poczuciem humoru zarówno Autorki tekstu, jak i ilustratora. Ale nie tylko – w historiach czuć silną inspirację wsią, regionalizmami, życiem małych społeczności. Momentami jest sentymentalnie i wzruszająco.

Justyna Bednarek zadedykowała książkę “Cecylii Kot, która śpi sobie spokojnie na cmentarzu w Dydni”… zapewne była inspiracją do powstania tej historii 🙂 Ciekawe czy też potrafiła czarować!

Serdecznie polecam tę książke do wspólnego czytania dla całej rodziny. Z pewnością każdy znajdzie w niej coś dla siebie, niezależnie od wieku, a śmiać będziecie się wszyscy.

tytuł: “Babcocha”

tekst: Justyna Bednarek (przeczytaj także wywiad Psotnika z Autorką tu!)

projekt okładki i ilustracje: Daniel de Latour

haft na okładce: Maria de Latour

wydawnictwo: Poradnia K, 2018

objętość: 132 strony

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 39,99 zł

Zapraszamy do zapoznania się z innymi wspólnymi książkami tych Autorów:

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

Nowe przygody skarpetek. Jeszcze bardziej niesamowite

Pięć sprytnych kun

oraz… z tekstem Justyny Bednarek, zilustrowana przez Adama Pękalskiego Pan Kardan i przygoda z vetustasem

Zilustrowana przez Daniela de Latour  Opowiem ci mamo, co robią narzędzia

Reklama

Posty powiązane

Comments (7)

Brawa dla “Babcochy”. Świetne miny! Świetna stylizacja!

wielkie wielkie dzięki 🙂 Już przekazuję aktorce 🙂

Babcocha babcochą, ale modelka pierwsza klasa!

Bardzo skutecznie odwraca uwagę od ilustracji. Nie mogę oczu oderwać.

hahahaha 🙂 Mówię Wam, to Babcocha rzuca czar już na Was 😀 Ona taka jest!

Modelka, jej stylizacja, miny i niebieski domek w tle…no cudowne zdjęcia 🙂

wielkie dzięki 🙂 bardzo się cieszymy 🙂

Zostaw komentarz