Podręcznik dla poszukiwaczy przygód i piratów – piracka nowość

Podręcznik dla poszukiwaczy przygód i piratów

Czy są tu jacyś adepci piractwa? Jeśli tak, to mam świetną wiadomość! Właśnie ukazał się pierwszy na świecie prawdziwy “Podręcznik dla poszukiwaczy przygód i piratów”. Niby nowość, a wygląda na bardzo, bardzo stary 😀

Okładka jest stylizowana na starą księgę obłożoną skórą. Wszystkie strony, od wyklejki poczynając, na tylnej wyklejce kończąc, zostały zadrukowane w taki sposób, by imitowały wiekowy, pożółkły papier. Ilustracje są wykonane w stylu dawnych rycin. Biorąc tę książkę w ręce, ma się wrażenie, że już odnalazło się skarb… a to dopiero początek!

Jak na porządny podręcznik przystało, ten jest podzielony na LEKCJE, z których każda dotyczy innego zagadnienia. Zaczyna się od łatwych,a w miarę zdobywania wiedzy i umiejętności, staje się coraz bardziej dla zaawansowanych 🙂 Każdy zaczyna tu jako majtek (lub majtka) ale jeśli pilnie będzie się uczył fachu, od pirata, przez nawigatora, może stać się kapitanem załogi.

Każda z dwudziestu sześciu lekcji zawiera mnóstwo informacji, ale nie jest przeładowana wiedzą i tekstem. Sporo miejsca zajmują ilustracje i schematy. Znajdziecie tu mnóstwo historycznych ciekawostek, ale również praktycznych porad i informacji, które na pewno się przydadzą w dalekich wyprawach. Jak przy pomocy sznurowadła i kawałka drewna wzniecić ogień, jak wykonać procę czy zbudować tratwę, to tylko niektóre z mnóstwa niesamowitych umiejętności, których nabędzie czytelnik tej książki.

Całość została podzielona na kilka grup tematycznych, zatem łatwo się po tym podręczniku nawigować. Z tyłu, na ostatnich stronach, rozgościł się słownik zwrotów pirackich i języka marynarzy.

“Podręcznik dla poszukiwaczy przygód i piratów” nie tylko daje spory zastrzyk wiedzy z różnych dziedzin, ale jest niezwykle inspirujący, pobudza wyobraźnię i zachęca dzieci do kreatywnej aktywności na dworze. Pokazuje jak z kilku wszystkim dostępnych składników przygotować ATRAMENT SYMPATYCZNY albo jak zbudować kompas. To idealna lektura na zbliżające się ciepłe miesiące i na wakacje. Można się z im świetnie bawić w pojedynkę lub całą piracką bandą 😀 Bardzo polecam wszystkim dzieciom – dziewczynkom i chłopcom.

To co? Majtek i majtka na pokład!? 😀

tytuł: “Podręcznik dla poszukiwaczy przygód i piratów”

tekst: Andrea Schwendemann

ilustracje: Dorina Tessmann

tłumaczenie: Krystyna Bratkowska

wydawnictwo: Bajka, 2018

objętość: 60 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 34,90 zł

Reklama

Zostaw komentarz