“Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)” Justyna Bednarek

Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)

“Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)” są już w księgarniach! To kontynuacja “Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” Justyny Bednarek z ilustracjami Daniela de Latour.

Wierzę, że wielu z Was, tak jak my, zalicza się do grona miłośników skarpetek. Pierwszy tom odniósł bardzo duży sukces. Uznany za najciekawszy debiut w literaturze dziecięcej 2016, ukazał się w nakładzie przekraczającym 25 000 egzemplarzy, był najczęściej nagradzaną książką dla dzieci w 2016 roku, został wpisany na listę lektur szkolnych i było o nim naprawdę głośno!

Drugi tom spodoba się każdemu, kto dobrze bawił się przy pierwszym. Humorystycznych historii skarpet znikających w ciemnej dziurze pod pralką ciąg dalszy! Konstrukcja książki jest podobna – po wstępnie o rodzinie małej Be mamy trzynaście, dość krótkich rozdziałów, z których każdy opowiada o innej bohaterce i jej niesamowitej przygodzie. Justyna Bednarek dała upust swojej wyobraźni, bo to co te skarpety wyrabiają w głowie się nie mieści 🙂 Czytamy o jednej, która ratuje chomika z pożaru, a już za chwilę druga inspiruje górnika do radykalnych zmian w życiu. Mnóstwo tu zwariowanych zdarzeń i ciekawych postaci. Co powiecie na pluszowego misia z trzema uszami? albo o robocie Alojzym z głową zrobioną z czajnika? 🙂

Tak jak w pierwszym tomie, tu też jest mnóstwo ilustracji. Każda ze 168 stron aż kipi od znakomitych rysunków, pełnych energii i humoru. Okładka graficznie jest dużo lepsza niż poprzednio, mniej naładowana drobnymi szczegółami i bardziej czytelna.

Myślę, że “Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)” można czytać nawet jeśli nie zna się pierwszej, ale bardzo polecam obie! My się zaśmiewaliśmy, a pamiętajcie, że prawdopodobnie własnie…

wywoływanie emocji podczas wspólnego czytania z dzieckiem,

jest najlepszym gwarantem, że wychowamy czytelnika!

Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)

Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)

Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)

Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)

tytuł: “Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”

do pierwszej części możecie wrócić tu!

tekst: Justyna Bednarek (wywiad z Autorką przeczytaj tu! a inne jej książki prezentowana na Strefie Psotnika to – “Pięć sprytnych kun”oraz “Pan Kardan i przygoda z vetustasem”)

ilustracje: Daniel de Latour

wydawnictwo: Poradnia K, 2017

objętość: 168 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 39,99 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz