“Gwiazdka” z serii Czupieńki

"Gwiazdka" z serii Czupieńki

Dziś chcę Wam zaprezentować książkę, do której z sentymentem zawsze wracamy w okresie Świąt Bożego Narodzenia… “Gwiazdka” z serii Czupieńki, przekazem trafiająca w sedno – czym są, czym powinny być Święta Bożego Narodzenia.
Gerard Moncomble i Paweł Pawlak to świetny francusko – polski duet. Stworzyli już razem szereg wyjątkowych książek dla dzieci, które są idealnym przykładem książki obrazkowej,  takiej, w której nie wiadomo czy ilustracje dopełniają tekst, czy jest zupełnie odwrotnie…

Paweł Pawlak, który w zeszłym tygodniu odebrał nagrodę KSIĄŻKA ROKU 2015 za “13 Bajek z Królestwa Lailonii dla małych i dużych”  od Polskiej Sekcji IBBY – nie po raz pierwszy został nagrodzony w tym konkursie 🙂

Gerard Moncomble to znany francuski autor książek dla dzieci, a lista jego tytułów przekroczyła magiczną liczbę 100 🙂 Panowie podobno się przyjaźnią, wygląda na to, że świetnie rozumieją, bo książki wspólnie przez nich stworzone są wspaniałe!

“Gwiazdka” ukazała się jako pierwsza z serii o Czupieńkach, pracowitych leśnych skrzatach  (w notatce wydawcy jest informacja o czterech częściach, ale na naszym rynku ukazały się jak dotąd dwie).

Książka przenosi czytelnika w piękny bezpieczny świat, do zasypanego śniegiem, cichego lasu, zamieszkałego przez śliczne skrzaty. Są bardzo miłe, mieszkają w kolorowych domkach zawieszonych wysoko na drzewach, do których wchodzą po dłuuuuuuuugich drabinach; noszą kolorowe, wielkie kapelusze i peleryny aż do ziemi.
Historia choć prosta jest bardzo poruszająca, ciepła, w zimowym klimacie. Otóż skrzaty znajdują małą zziębniętą gwiazdkę na śniegu, której blask niknie. Czupieńki zabierają ją do domu i próbują ją uratować.

Na szczęście są czujne i troskliwe, bo historia kończy się happy endem, udaje się uratować gwiazdkę i to nie byle jaką bo…. Betlejemską. Nawet nie chcę myśleć co by było gdyby nie Czupieńki!

Zwłaszcza młodszym dzieciom gorąco polecam ten odcinek z serii Czupieńki.
Dajcie się poznać z Sapieńkiem, Wiepieńkiem, Chlapieńkiem oraz Tycipieńkiem.

"Gwiazdka" z serii Czupieńki

tytuł: “Gwiazdka” z serii Czupieńki

ilustracje: Paweł Pawlak

tekst: Gerard Moncomble

wydawnictwo: Media Rodzina, 2009

objętość: 36 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 25 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Świetna recenzja!! Genialny tekst. Uwielbiam zdjęcia na tym blogu

Zdjęcia do tego wpisu (i nie tylko) zrobiła Ewa Jezierska, fotografka z Wrocławia, Dobry Duch naszego bloga 😀

Zostaw komentarz