STAR WARS A POP-⁠UP GUIDE TO THE GALAXY

okładka
Wszyscy odliczamy dni pozostałe do Świąt Bożego Narodzenia, ale dziś zakończyło się wreszcie inne, wielkie odliczanie – do premiery kolejnej części Gwiezdnych Wojen.
Cały świat z zapartym tchem, aż 10 lat czekał na VII odsłonę sagi, ukochanej przez miliony widzów. Premiera pierwszej części odbyła się w 1977 roku i od razu stała się przebojem, co spowodowało nakręcenie dwóch kolejnych. Potem powstały następne. Ostatnia trafiła do kin w 2005 roku. George Lucas wielokrotnie publicznie zarzekał się, że historię uważa za opowiedzianą do końca i nie zamierza kręcić kolejnych epizodów. Kiedy w 2012 wytwórnia filmowa LucasFilm została kupiona przez Disney’a zapowiedziano jednak kontynuację przygód. I tak od dziś w kinach królują Gwiezdne wojny – epizod VII, a najsłynniejsze filmowe zdanie: Dawno, dawno temu w odległej galaktyce …, które rozpoczyna każdy z filmów z kultowej serii zabrzmi po raz kolejny w tysiącach sal kinowych na całym świecie.
Gwiezdne Wojny to fenomen, który podbił nasze serca i umysły. Ten film nie ma widzów, lecz prawdziwych fanów gotowych stać godzinami w kolejce po bilety, czy jechać długie kilometry na zlot miłośników Star Wars. Pamiętam mojego małego synka, który z zachwytem wpatrywał się w szopkę ustawioną pod choinką, a po kilku dniach dostawił tam ulubione ludziki z klocków lego star wars 😀
Nawiązania do kultowej produkcji można znaleźć wszędzie. Prezydent Ronald Reagan oficjalnie nazwał przecież system obronny USA „Wojny Gwiezdne”, a komunistyczny reżim ZSRR nazywał w swych wystąpieniach ”imperium zła”.
Nie mogę sobie odmówić przypomnienia Wam świetnej star wars-owej reklamy Volgswagena
https://www.youtube.com/watch?v=R55e-uHQna0
Gwiezdne Wojny to nie tylko film, ale wielki przemysł na który składają się wydawnictwa, komiksy, gry komputerowe, zabawki, ubrania i wiele innych.
Spółka LucasBooks wydała niezwykle efektowną książkę, przewodnik po Gwiezdnych Wojnach. Jest ona wykonana w technice pop up i ilekroć ją otwieram nie mogę się nadziwić, że można zrobić coś tak wspaniałego. Każda strona po otwarciu prezentuje nam w sposób niezwykle efektowny świat sagi. Książka składa się z wielu elementów, więc można ja oglądać i oglądać, otwierając kolejne okienka. Jesteśmy co chwila zaskakiwani zawartością i efektami specjalnymi. Dla młodszych miłośników serii jest okazją, by czytać z rodzicami po angielsku.
Ta niezwykła książka zachwyci z pewnością wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen i pozwoli być jeszcze bliżej ukochanych bohaterów i ich przygód oraz kultowych miejsc.
Niech słowa mądrego Yody: strach prowadzi do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia, cierpienie prowadzi na Ciemną Stronę mocy, będą dla Was wszystkich przestrogą i cenną życiową wskazówką.
May the Force be with You
 DSC_9269
DSC_9256
DSC_9257
DSC_9259

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz