zosia3

zosia4

“Zosia z ulicy Kociej” to seria książek dla dzieci Agnieszki Tyszki o perypetiach Zosi i jej rodziny. Seria powiększa się systematycznie od 2012 roku, a kilka dni temu odbyła się premiera 8 odcinka “Zosia z ulicy Kociej w podróży”.

Cenię tę serię z kilku powodów. Jest pozytywna, zabawna i lekka. Przedstawia zwykłe życie szczęśliwej rodziny, funkcjonującej w naszych polskich realiach. Dużą rolę odgrywają tu relacje rodzinne i kontakt z przygodą, a cały urok tych opowieści to zwyczajność. Nie ma tu magii i czarów, za to jest wartka akcja i sporo przygód. Tytułowa bohaterka jest bardzo rezolutna i ma talent do relacjonowania. Często siada na gałęzi ulubionego drzewa przed domem i spisuje pamiętnik w tajnym zeszycie. Dużo energii i życia w historie z Kociej 5 wnosi też Mania, młodsza siostra Zosi, która w zabawny sposób przekręca słowa, a jej pomyłki są zawsze wydrukowane kapitałkami. Mamy więc wycieczkę na SENTORINI, cyrkowego KOTLETĘ i wiele innych śmiesznych słówek. Czyta się szybko, ciężko się oderwać, lektura dostarcza dobrej zabawy nie tylko dzieciom.

Całość zawiera dużo niewielkich ilustracji w czerni i bieli. Na każdej stronie jest przynajmniej jedna. Rysunki bardzo mi się podobają, pasują do tekstu, uzupełniają go, są proste i energiczne.

Książka poręczna, w niewielkim formacie, lekka – idealna do walizki,  do zabrania na długi weekend. My już spakowani 🙂

zosia1

zosiax

zosiaxx

zosiaxxxx

tekst: Agnieszka Tyszka

ilustracje: Agata Raczyńska

Nasza Księgarnia, 2016

208 stron

dla dzieci w wieku 6-10 lat

cena okładkowa 24,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz