Cześć tu Kolumb Nowa seria Genialni odkrywcy

Dziś PRZESUPER nowość od wydawnictwa Frajda. Cześć tu Kolumb Nowa seria Genialni odkrywcy i jej pierwszy odcinek 🙂

Jeśli wątpisz, że wiara w siebie może zdziałać cuda, a powiedzenie “dla chcącego nic trudnego” to dla Ciebie tylko pusty frazes, to koniecznie przeczytaj tę książkę. To oparta na faktach historia opowiedziana z perspektywy samego tytułowego bohatera, wielkiego odkrywcy, Krzysztofa Kolumba. A wierzcie mi… ma co opowiadać! Cały jego życiorys jest bardzo ciekawy, a dodatkowo do dziś – pełen tajemnic. Naukowcy spierają się co do jego narodowości, miejsca urodzenia, a nawet miejsca pochówku. Jedna z ciekawszych hipotez głosi, że był synek polskiego króla, Władysława III Warneńczyka, który nota bene miał sześć palców u stóp! (przedziwna historia 🙂 )

Krzysztof Kolumb był człowiekiem pełnym pasji, zaryzykował swoim (i nie tylko) życiem, by spełnić marzenia, wiele lat uparcie dążąc do ich realizacji. Przez wielu był uważany za szaleńca, lecz wreszcie postawił na swoim.

To opowieść, która może zainspirować każdego młodego człowieka, który po tę lekturę sięgnie, bo pokazuje prawdziwą historię człowieka, który rzucił wyzwanie nauce, przesądom i religii, dokonując przełomowego dla całej ludzkości, odkrycia.

Ta książka to pierwszy tom z serii GENIALNI ODKRYWCY. W przygotowaniu już są tomy zatytułowane Cześć, tu Koprnik!, Cześć, tu Einstein! oraz Cześć, tu da Vinci! Ta seria to będzie HIT! Mnóstwo kolorowych ilustracji, twarda oprawa, poręczny format, a na końcu tomu słowniczek trudnych słów, takich jak “ekspedycja”, “koja” czy “rekonkwista”.

Autorem jest Max Czornyj, którego możecie znać nie tylko jako autora książek dla dzieci, ale również, a może przede wszystkim jako pisarza dla dorosłych. Od lat pisze thrillery oparte na autentycznych zbrodniach… opowieści oparte na faktach świetnie temu autorowi wychodzą! Czytajcie koniecznie Cześć tu Kolumb Nowa seria Genialni odkrywcy jest kapitalna!

tytuł: Cześć, tu KOLUMB!

seria: Genialni odkrywcy

tekst: Max Czornyj

ilustracje: Aleksandra Czornyj

wydawnictwo: Frajda, 2024

objętość: 164 strony

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 49,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz