Recenzja Zagadki detektywistyczne Ciało człowieka

Dziś dla Was od Psotnika Zagadki detektywistyczne Ciało człowieka czyli już szósta książka z serii łamigłówek od katowickiego wydawnictwa Debit. 

Ciało człowieka jest na tyle fascynujące i precyzyjnie skonstruowane, że idealnie nadaje się jako motyw zagadek i łamigłówek. W tym tomie umieszczono dwadzieścia pięć tajemniczych przypadków, do rozwiązania których konieczne będzie logiczne myślenie i wyobraźnia.

W każdym tomie serii zastosowano inny, zaskakujący sposób na sprawdzanie właściwych rozwiązań poszczególnych zadań. Jeśli znacie poprzednie tomy to pamiętacie, że były już klapki zasłaniające odpowiedzi, dreszczykowy deszyfrator czy lustro. Tym razem autorzy postawili na prześwietlacz, który niczym promienie rentgenowskie, ukazują właściwą odpowiedź w specjalnie przygotowanych polach.  Na wyklejce, zaraz za pierwszą stroną okładki, znajduje się kieszeń, w której czytelnik znajdzie swoje akcesorium 🙂 Prześwietlacz bazuje na kolorowej folii, którą co jakiś czas można spotkać w książkach dla dzieci i zapewniam, że absolutnie zawsze robi wrażenie 🙂

Na początku książki znajdziecie instrukcję obsługi, a po zapoznaniu się z nią można przejść do pracy detektywa – razem lub w grupie. Na końcu każdego tomu jest część aktywizująca, gdzie można wykonać zadania i spersonalizować własny egzemplarz.

Każde zadanie jest bogato zilustrowane i zajmuje całą rozkładówkę. Ilustracje są dowcipne, dynamiczne, w ograniczonej palecie kolorów. Autorem ilustracji wszystkich tomów jest Victor Escandell, urodzony na Ibizie, wykształcony w Barcelonie, jeden z najbardziej cenionych ilustratorów w Hiszpanii.

Ze względu na różnorodność tematyczną, tekst do każdej z książek w serii został napisany przez kogoś innego. Ciało człowieka napisał Victor Sabate. Łamigłówki są zróżnicowane pod względem poziomu trudności i każda została graficznie oznakowana odpowiednią ilością gwiazdek od łatwych, przez średnio trudnych do trudnych. Wszystkie są ciekawe, pasjonujące i przemycające mnóstwo wiedzy, ale łączy je również poczucie humoru autora 🙂

Zagadki detektywistyczne Ciało człowieka, jak każda z serii, rozwija logiczne myślenie, wyobraźnię, poziom wiedzy i jest świetnym narzędziem do spędzenia wolnego czasu w pojedynkę lub w towarzystwie. Serdecznie polecamy!!!

tytuł: Zagadki detektywistyczne. Ciało człowieka

tekst: Victor Sabate

ilustracje: Victor Escandell

tłumaczenie: Karolina Jaszecka

wydawnictwo: Debit, 2023

objętość: 64 strony

dla dzieci w wieku: 8-13 lat

cena okładkowa: 69,90 zł


Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz