Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem czyli 10 hisotrii z postaciami grozy

Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem czyli 10 hisotrii z postaciami grozy

Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem czyli 10 hisotrii inspirowanych postaciami ze świata grozy to już trzzecia księga z tej serii. Po wielkim sukcesie książek Zagadki detektywistyczne i Zagadki detektywistyczne. Historia Autorzy sięgnełi po coś nowego. Tym razem w tle zadań logicznych są czarownice, duchy i wampiry 🙂 Idealne na jesień, ale czy tylko? 🙂

Książka zawiera dziesięć obszernych zagadek, które są oparte na motywach znanych z legend i hisotrii. Każda z opowieści ma za bohatera jedno straszydło, takie jak hrabia Drakula, Frankenstein czy Potwór z Loch Ness.

Na początku znajduje się graficzny spis treści, który został zaprojektowany jak ściana ze starymi portretami w strasznym zamczysku. Z opasłych ram spoglądają na czytelnika zabandażowane mumie, zombie z wytrzeszczonymi oczami czy zjawa. Jest w nich jednak sporo uroku i poczucia humoru.

Następnie znajduje się wielka kolorowa instrukcja obsługi tej książki. Tu Autorzy wyjaśniają jak należy zabrać się do zagadek, radzą by się skupić i wyciągać logiczne wnioski. Dają dzieciom podstawowe wskazówki i podpowiadają, że czasem warto kierować się również własną intuicją. Co ważne, zupełnie nie tak jak w szkole, tu liczy się prawidłowa odpowiedź własnymi słowami, logiczny sens rozwiązania, a nie dokładne powtórzenie odpowiedzi 😉

Zagadki idealnie nadają się dla jednej osoby, jak i dla grupy. W instrukcji znajdują się również zasady punktacji i rozstrzygania zagadek.

Po zapoznaniu się ze wstępem, można przejśc do zadań właściwych. A są właściewe i to bardzo! Zabawne, zaskakujące, niesztampowe i przepięknie z rozmachem zilustrowane. Księga prezentuje się świetnie – ma wielki format, twardą oprawę i tajemniczą kieszeń tuż za pierwszą stroną okładki. W schowcu mieści się…DESZYFRATOR! To specjalne urządzenie, dzięki któremu można odkodować zaszyfrowane teksty.

Cięzko jednoznacznie określic wiek odbiorcy. Rozwiązania zagadek opierają sie o logikę, ale czasami również należy pokierowac się wyobraźnią i kreatywnością. Myślę, że książka idealnie sprawdzi się dla dzieci w przedziale wiekowym 7-12 lat.

To co? Dacie się sprawdzić w zagadce z afrykańskim zombie w tle? A może opowieśc o doktorze Jekyll’u i panu Hyde będzie ciekawsza?

Obiecuję zero nudy. Polecam za równo tę, jak i obie pozostałe Zagadki detektywistyczne od wydawnictwa Debit, o których pisalismy tu!

tytuł: Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem

tekst: Ana Gallo

ilustracje: Victor Escandell

tłumaczenie: Karolina Jaszecka

wydawnictwo: Debit, 2019

objętość: 72 strony

dla dzieci w wieku: 7-12 lat

cena okładkowa: 49,90

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz