Zagadki detektywistyczne. Nauka – najlepsze łamigłówki

Zagadki detektywistyczne. Nauka - najlepsze łamigłówki

Właśnie ukazała się czwarta część kapitalnej serii od wydawnictwa Debit. Zagadki detektywistyczne. Nauka – najlepsze łamigłówki dla dzieci w wieku 8-13 lat.

To kapitalna książka trenująca logiczne myślenie, dzięki której czytelnik zamienia się w prawdziwego detektywa 🙂 Ale to nie jedyna zaleta tej publikacji! Wielu pedagogów jest zdania, że gry planszowe, zagadki i łamigłówki rozwijają kontakty rówieśnicze. Dzieci w czasie zabawy czują się bezpiecznie i mogą w komforcie trenować swoje umiejętności społeczne, a ewentualne ponoszone w czasie rozwiązywania zadań porażki tylko je wzmacniają. Nie przegapcie tej książki!

Autorką całego cyklu jest pochodząca z Hiszpanii Ana Gallo. W dzisiejszej nowości znajdziecie dwadzieścia pięć zagadek naukowych z różnych dziedzin. Zagadki zostały podzielone według dyscyplin nauki, a wśród nich są: fizyka, geografia, optyka, zoologia, chemia, geologia, astronomia, meteorologia i biologia.

Zagadki można rozwiązywać samodzielnie lub w grupie, książka sprawdzi się jako pomoc dydaktyczna zarówno do klasy, grupy warsztatowej albo do domu, dla jedynaka lub rodzeństwa.

Każda zagadka zajmuje całą rozkładówkę. Na górze strony znajduje się symbol dyscypliny naukowej, której dana łamigłówka dotyczy, poziom trudności i ilość punktów, jakie się zdobywa przy prawidłowym rozwiązaniu. Pozostałą przestrzeń zajmuje treść zadania, mnóstwo rysunków oraz okienko, za którym kryje się poprawna odpowiedź.

Każde zadanie jest bardzo bogato zilustrowane. Rysunki są zabawne i czasem kryją w sobie drobne podpowiedzi. Autorem ilustracji jest Victor Escandell. To wielokrotnie nagradzany ilustrator z Hiszpanii. Od kilkunastu lat ilustruje książki dla dzieci, rysuje dla gazet oraz dla kilku najważniejszych hiszpańskich agencji reklamowych.

Jak już wspomniałam, Zagadki detektywistyczne. Nauka, to czwarta część serii. Wszystkie poprzednie odcinki zyskały status bestsellerów, pokazywaliśmy je w Strefie Psotnika i możecie do tego wrócić: Zagadki detektywistyczne oraz Zagadki detektywistyczne. Historia i Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem.

tytuł: Zagadki detektywistyczne. Nauka

tekst: Ana Gallo

ilustracje: Victor Escandell

tłumaczenie: Karolina Jaszecka

wydawnictwo: Debit, 2021

objętość: 64 strony

dla dzieci w wieku: 8-13 lat

cena okładkowa: 54,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz