Niedźwładek - książka dla dzieci o śmierci

Niedźwładek – książka dla dzieci o śmierci i przede wszystkim… o pożegnaniu z kimś bardzo bliskim, o tęsknocie, o tym, że ważne osoby zostają z nami na zawsze. 

Michałek jest przedszkolakiem i oczkiem w głowie dziadka Władka. Gdy tylko dziadek dowiedział się, że nareszcie urodził się jego wnuk, popędził do sklepu z zabawkami i kupił pluszowego misia. Ten oczywiście stał się ukochaną zabawką, przyjacielem i nieodłącznym towarzyszem zabaw Michałka. Ponieważ chłopca często nazywano Misio i to imię było już zajęte, to na cześć dziadka nazwano go NiedźWŁADEK 🙂

Chłopiec, dziadek i miś spędzali mnóstwo czasu razem, zawsze się dobrze bawili i mieli wiele wspólnych wspomnień. Wszystko byłoby w porządku, gdyby któregoś dnia nie okazało się, że dziadek poszedł do nieba. Jak można tak zniknąć bez pożegnania? Misio jest potwornie smutny i tęskni. Wygląda na to, że nic go już nie rozweseli. Pluszak postanawia wybrać się na poszukiwanie dziadka, by sprowadzić go do domu.

Marta Guśniowska w cudowny sposób podeszła do jednego z najtrudniejszych tematów, jakie możemy sobie wyobrazić w książce dla dzieci. Z humorem, dziecięcą dociekliwością, z wyobraźnią. Okazuje się, że Niedźwładek – książka dla dzieci o śmierci , jest nie tylko idealnym materiałem do rozmów i refleksji, niesie mądrość życiową, ale jednocześnie jest przygodowa i zabawna! Niesamowita podróż do nieba, niesztampowi bohaterowie spotkani po drodze i niesłychana nauka o tym, na co warto zwrócić uwagę, kiedy spędza się czas z najbliższymi. To opowieść o tym, co w życiu naprawdę ważne, dająca ukojenie i odpowiedzi po stracie kogoś bliskiego.

Ilustracje do tej książki stworzyła Ewa Poklewska-Koziełło, której kreski nie da się pomylić z niczyją inną 🙂 Zobaczcie!

tytuł: Niedźwładek

tekst: Marta Guśniowska

ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło

wydawnictwo: Wilga

objętość: 56 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 44,99 zł

Jeśli macie potrzeby, by sięgnąć po więcej książek o śmierci, to zapraszamy tu! lub tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz