Zaczarowana Rybka – ilustrowana książka artystyczna

Zaczarowana Rybka - ilustrowana książka artystyczna

Zaczarowana Rybka – ilustrowana książka artystyczna

Zaczarowana Rybka – ilustrowana książka artystyczna od wydawnictwa Tatarak właśnie ma premierę, a Psotnik, objął tę nowość patronatem! Po “Dziadku Tomku“, “Śnie o Wenecji“, “Odnalezionym Słońcu” i “Ostatnim drzewie“, to już piąta książka ilustrowana przez Stepana Zavrela w serii. Razem czy osobno… te pozycje są tak mądre i śliczne, że nie można ich przegapić.

Pewnego wieczoru, w 1964 roku, para przyjaciół spotkała się w jednym z monachijskich pubów. Badaczka literatury dziecięcej, Mafra Gagliardi oraz rysownik i scenarzysta filmów animowanych, Stepan Zavrel.  Zastanawiali się, jak w prosty sposób przybliżyć dzieciom świat sztuki. Postanowili sięgnąć po obraz zatytułowany “Złota rybka” Paula Klee i stworzyć obrazkową opowieść o jej przygodzie. Efekt ich wspólnej pracy mamy właśnie w łapkach, po raz pierwszy w języku polskim… mniam!

Ta książka zabiera młodych czytelników do muzeum sztuki oraz do podwodnej krainy, pełnej ryb, żółwi, ośmiornic i innych morskich stworzeń. Ryba z płótna postanawia pewnego dnia sprawdzić, jak tak naprawdę żyje się w prawdziwej, wielkiej wodzie. Przeżywa tam niesamowite przygody i na koniec podejmuje decyzję, czy warto wracać do ram swojego obrazu. Nie zdradzę zakończenia, koniecznie przeczytajcie sami 🙂

Przepiękne, duże akwarelowe ilustracje, w tak charakterystycznym dla Autora stylu, zaskakująca opowieść o rybce, która postanawia sprawdzić, jak żyje się w prawdziwym morzu, staranne wydanie, szlachetny niepowlekany papier – to tylko kilka mocnych stron tej zaczarowanej książki… to znaczy rybki 🙂 Zobaczcie!

tytuł: Zaczarowana Rybka

tekst: Mafra Gagliardi

ilustracje: Štěpán Zavřel

tłumaczenie: Ewa Nicewicz

wydawnictwo: Tatarak, 2022

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 4+

cena okładkowa: 44 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz