Dziadek Tomek – o więzi wnuków z dziadkami

Dziadek Tomek - o więzi wnuków z dziadkami

Dziadek Tomek – o więzi wnuków z dziadkami i wielkim przywiązaniu dziadków do wnuków. Malarska, niesztampowa, trochę zwariowana i bardzo wzruszająca – taka właśnie jest nowość wydawnictwa Tatarak, objęta patronatem Psotnika!

Tosia i Janek to rodzeństwo mieszkające w dużym mieście. Ich tata ciągle jest w delegacji, a mama nie ma dla nich czasu. Dzieciaki jednak nigdy się nie nudzą, bo na szczęście mają dziadka. W jego towarzystwie dzieci zawsze mają najlepsze przygody. Dziadek Tomek zawsze ma czas i niesamowite pomysły, przy nim każda zwykła rzecz zamienia się w coś innego, potrafił robić zabawki z niczego i był mistrzem wrotkarstwa.

Czas mijał szczęśliwie, aż do pewnego dnia… burmistrz obwieścił w telewizji, że władze miasta otworzyły właśnie dom wesołej starości i uprasza się wszystkich seniorów o zamieszkanie właśnie tam. W Szczęśliwym Domu, bo tak nazwali to miejsce, wszystkie babcie i wszyscy dziadkowie będą mieli towarzystwo i opiekę. Ludzie nie wiedzieli co o tym myśleć, ale na rozkaz burmistrza do miasta wkroczyli dziadkołapacze i za pomocą latających maszyn wyłapali wszystkich staruszków.

Nie mogę zdradzić nic więcej z fabuły, nie chcę psuć Wam zabawy, ale zapewniam, że będzie się działo!

Absolutnym atutem Dziadka Tomka są ilustracje, które często zajmują całe strony lub rozkładówki. Z rozmachem, mnóstwem detali, malarskie. Kreska bardzo charakterystyczna, nie do podrobienia 🙂 To zasługa niemal nieznanego w Polsce autora, Štěpána Zavřela, czechosłowackiego ilustratora, malarza i filmowca. Twórca studiował w Pradze, Monachium, Rzymie i Londynie, a ostatecznie osiadł we Włoszech.

Książka powstała dzięki programowi Kreatywnej Europy, który jest współfinansowany przez Unię Europejską.

Strasznie się cieszę, że wydawnictwo oddało w ręce polskich czytelników pierwszą, z sześciu planowanych, książek tego niesamowitego autora. Co prawda publikacja jest dedykowana dzieciom w wieku przedszkolnym, ale zapewniam, że spodoba się również starszym… idealna lektura do wspólnego czytania z dziadkami 🙂 Zobaczcie…

tytuł: Dziadek Tomek

tekst i ilustracje: Štěpán Zavřel

opracowanie tekstu: Mafra Gagliardi

tłumaczenie: Ewa Nicewicz

wydawnictwo: Tatarak, 2021

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 4+

cena okładkowa: 39 zł

 

Dziadek Tomek – o więzi wnuków z dziadkami opowiada w opowiada w wyjątkowy sposób, ale jeśli macie ochotę na więcej lektur w tym temacie to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz