O rety! zwariowana książka o związkach przyczynowo skutkowych

O rety zwariowana książka o związkach przyczynowo skutkowych to nowość, której nie możecie przegapić. Zupełnie niesztampowa, zabawna i rozwijająca logiczne myślenie 🙂

Jeśli znacie matematyczną książkę 365 pingwinów z katalogu wydawnictwa Tatarak, to z całą pewnością ucieszy Was fakt, że niedawno, dzięki staraniom tej oficyny, ukazała się kolejna opowieść tego samego duetu! 🙂 Jean-Luc Fromental i Joelle Jolivet powracają z mądrą i jeszcze bardziej zwariowaną historią.

Naprawdę DUŻY format, świetne kolorowe ilustracje, błyskawiczne tempo fabuły oraz dowcip ukryty w każdej rozkładówce to tylko niektóre znaki rozpoznawcze stylu tej dwójki autorów.

Bohaterami O rety! jest rodzina, która wybiera się na wakacje… i to nie byle jakie. Jadą na Dżerbę, egzotyczną tunezyjską wyspę. Mama, tata, siostra, brat i mały piesek wybiegają z domu wprost do taksówki… mają 90 minut by dotrzeć na lotnisko. Zdawałoby się, że to sporo czasu ale… Znacie ten dreszczyk emocji w dniu wyjazdu, te nerwy czy się zdąży na samolot? Nasi podróżnicy mają tych emocji aż nadto! Szczęście im nie sprzyja już od samego początku… na skutek łańcucha zdarzeń rodzina przesiada się z auta do metra, z metra na rowery, z rowerów do limuzyny pewnej znanej piosenkarki, której pseudonim zaczyna się na “Mad”i kilku innych środków transportu.

Katastrofa goni tu katastrofę, ale tylko spostrzegawczy czytelnicy zauważą, od czego się to wszystko zaczęło 🙂

Polecam z całego serca…. do czytania, uważnego oglądania plakatowych obrazów, dobrej zabawy i słuchania. Podobnie jak w kilku ostatnich nowościach od Tataraku, w książce znajduje się kod QR z nagraniem. Tekst czytają w duecie Monika Pikuła i Mateusz Damięcki. Książka współfinansowana w ramach programu Unii Europejskiej “Kreatywna Europa”.

Jeśli powodów, by sięgnąć po O rety! od Tataraku macie jeszcze za mało, na koniec dodam, że książkę przetłumaczyła autorka bestsellerowych książek dla dzieci, Justyna Bednarek 🙂 Cudo 🙂

tekst i ilustracje: Jean-Luc Fromental i Joëlle Jolivet
tłumaczenie: Justyna Bednarek
wydawnictwo: Tatarak, 2023
objętość: 48 stron
cena okładkowa: 69 zł
dla dzieci w wieku: 6+

Jeśli O rety zwariowana książka o związkach przyczynowo skutkowych to za mało i chcesz poznać więcej pozycji dla dzieci rozwijających spostrzegawczość i logiczne myślenie, to koniecznie zajrzyj tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz