Batpig – nowa seria komiksów o superbohaterze

Batpig - nowa seria komiksów o superbohaterze

Batpig – nowa seria komiksów o superbohaterze

Batpig – nowa seria komiksów o superbohaterze z USA, właśnie ukazała się w Polsce, a dokładnie jej pierwszy tom, zatytułowany “Batpig. Zobaczyła świnka niebo”.

Album na pewno spodoba się uczniom szkoły podstawowej… tytułowa świnka to uczeń szóstej klasy, Grzesiek, który uwielbia z kumplami spędzać czas, grać na komputerze lub w karty.

W tym albumie poznajemy głównych bohaterów i jesteśmy świadkami odkrycia w sobie supermocy przez tytułową świnkę. Batpig to oczywiście prosiak, ugryziony przypadkowo przez przyjaciółkę nietoperzycę, który niespodziewanie zmienia się w superbohatera. Potrafi lewitować, podnosić i przenosić przedmioty wzrokiem, jest nadświńsko silny, etc. Chłopak od razu przystępuje do ratowania miasta. Jego talent nie może się marnować!

Komiks jest bardzo śmieszny, pełno tu zabawy słowem, różnych odniesień, ale w drugim planie porusza ważne i dość poważne kwestie, takie jak zaufanie do przyjaciela, potrzeba odegrania się na kimś bliskim, kto zranił nasze uczucia, sztuka zachowania powierzonej tajemnicy tylko dla siebie.

Moją szczególną uwagę przyciągnęła i znalazła miejsce w moim sercu postać drugoplanowa 🙂 Otóż wielkim zagrożeniem dla świnki jest wielofunkcyjny robot kuchenny “Roladomiks”, który do złudzenia (o zgrozo!) przypomina mi urządzenie stojące w mojej kuchni 🙂

Graficzna warstwa komiksu jest typowo amerykańska…takie elementy jak budynki, dziecięcy pokój czy żółty autobus szkolny zdradzają ojczyznę plansz, natomiast tekst został przetłumaczony tak, by polski czytelnik poczuł się swojsko z bohaterami znad Wisły 🙂

Autorem Batpiga jest amerykański twórca Rob Harrell, najbardziej znany z codziennego komiksu Adam@Home, który pojawia się na całym świecie w przeszło stu czterdziestu gazetach. Paski komiksowe (początkowe rysowane przez kogoś innego) ukazują się od 1984 roku (WOW!)

tytuł: Batpig. Zobaczyła świnka niebo

scenariusz i rysunki: Rob Harrell

tłumaczenie: Anna Lewicka

wydawnictwo: Jaguar, 2022

objętość: 240 stron

dla dzieci w wieku: 8+

cena okładkowa: 39,90 zł

Jeśli macie ochotę na więcej komiksów od wydawnictwa Jaguar, to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz