WIELKI “Atlas zjaw i potworów z całego świata”

Atlas zjaw i potworów z całego świata - Federica Magrin

Uprzejmie donosimy, że dziś ma premierę wyjątkowa książka dla dzieci. Dla nas to póki co hit tej jesieni. To “Atlas zjaw i potworów z całego świata” od wydawnictwa Bajka.

Jest naprawdę wielki i mieści się jedynie na półce przeznaczonej na atlasy świata różnej maści i albumy przyrodnicze. Dzięki tej książce przemierzycie cały swiat wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu najróżniejszych bestii. Aż strach pomyśleć, że jest ich aż tyle!

Na prawie 100 kartach tej księgi, znajdziecie przeszło 130 zjaw, duchów i potworów, które zamieszkują wszystkie kontynenty i oceany, pochodzą z różnych kultur, znane są z mitologii, literatury i historii. Wszystkie zostały w arcyciekawy sposób opisane i uporządkowane.

Przewodnikiem po tym leksykonie jest, jeden z najbardziej znanych na świecie łowca wampirów i specjalistaod potworów, profesor Abraham Van Hellsing. Nie grzeszy skromnością, ale nic w tym dziwnego. To prawdziwy znawca w swojej dziedzinie i wielki autorytet światowego formatu. Ma na swoim koncie pokonanie między innymi samego hrabię Drakulę!

W tej książce wszystko zostało genialnie, bardzo klarownie, zorganizowane. Atlas jest podzielony na kilka rozdziałów, a każdy z nich opowiada o zjawach i potworach z innej częsci globu. Poszczególne rozdziały rozpoczynają się mapą, która ilustruje miejsce pochodzenia danego bohatera książki.

Oprócz tego w książce znajdują się jeszcze trzy dodatkowe części, które zostały poświęconepotworom wodnym, stworzeniom mitologicznym oraz duchom słynnych postaci, takim jak Abraham Lincoln błąkający się po pokojach Białego Domu, czy Lenin, którego można spotkać między innymi na Kremlu.

Każdy stwór w książce został opisany, zlokalizowany geograficznie i genialnie sportretowany. Niektórym poświęcono więcej miejsca i oprócz charakterystyki umieszczono receptę na jego pokonanie. To bardzo praktyczne informacje, wyjaśniają jak się zachować w razie spotkania z danym duchem czy potworem. Wybranym postaciom, takim jak Yeti czy Wielka Stopa, zadedykowano nawet całe rozkładówki.

Wielką zaletą tekstu jest wszędobylskie poczucie humoru i bardzo duża ilość ciekawostek.

Zapewniam, że do tej książki będziecie wracać wiele razy. Rozbudza wyobraźnię, zachęca do poznawania świata, pokazuje jak różnorodni są ludzie i ch wierzenia. Przemyca mimochodem mnóstwo informacji z różnych dziedzin… od geografii, historii, przez kulturoznastwo, do potwornej ortografii, której zasady zostały opisane w “Ostatnim wyzwaniu” dla czytelników.

Ten cudowny atlas jest publikacją z rozmachem 🙂 Świetnie przetłumaczony z jezyka włoskiego, przepięknie zilustrowany, oprawiony w papier z fakturą imitującą płótno… piękna książka na prezent, ale przede wszystkim obowiązkowa pozycja w każdej biblioteczce młodego człowieka. POLECAMY!!!

tytuł: Atlas zjaw i potworów z całego świata

tekst: Federica Magrin

ilustracje: Laura Brenlla

tłumaczenie: Ewa Nicewicz-Staszowska

wydawnictwo: Bajka, 2018

objętość: 96 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 64,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Po tej recenzji kupiłam u Was i moja córka (6 lat) uwielbia:) Ja doceniam tłumaczenie i ilustracje.
a ja od tego wpisu zaczęłam robić w Strefie Psotnika zakupy;)

jejć! Bardzo dziękujemy za ten komentarz 🙂 i razem z Psotnikiem mamy nadzieję, że znajdziecie u nas więcej książek, które Was pochłoną 🙂 Pozdrawiamy!

Zostaw komentarz