Ilustrowany “Harry Potter” J.K.Rowling i sowa z Pikinini

ilustrowany Harry Potter

Od dwóch lat w październiku odbywa się prawdziwe święto Pottermaniaków czyli premiery kolejnych części serii “Harry Potter” w niesamowitej wersji ilustrowanej.

“Harry Potter i Kamień Filozoficzny” ukazał się rok temu. Właśnie to było dla mnie pretekstem, żeby podsunąć moim dzieciom czarodziejską historię. Od razu połknęli bakcyla i od tamtej pory są wielkimi fanami Harrego.

Premiera polskiej wersji językowej odbyła się równocześnie z premierami na całym świecie. Tak jest również przy kolejnych częściach, co podkręca atmosferę wyczekiwania.

Wraz z książką, w księgarniach partnerskich, których wykaz znajdziecie tu, otrzymuje się elegancką tubę, a w niej plakat prezentujący ulicę Pokątną z pierwszego tomu historii. Plakaty już się kończą, ale nadal są dostępne w niektórych miejscach.

“Harry Potter i Komnata Tajemnic” to nowość, która ukazała się 4 października. Wraz z nią jest ograniczona ilość zestawów trzech kartek pocztowych, przedstawiających tę samą ulicę, już trochę zmienioną, z drugiego tomu. Kartki są bardzo starannie wykonane i łącząc je otrzymujemy jedną ilustrację. Można je komuś wysłać, ale nasze na pewno zostaną z nami 🙂

Najgorsze jest to, że na trzeci tom znowu musimy czekać rok, co wydaje się okropnie długo.

Obie części to wydania kolekcjonerskie, bardzo eleganckie, posiadają tasiemki – zakładki, twardą oprawę chroni zewnętrzna miękka okładka.

Ilustratorem całej serii jest brytyjski artysta, nagrodzony prestiżową Kate Greenway Medal, Jim Kay. Pracując w pocie czoła nad kolejnym wydaniem nie może zbyt dużo czasu poświęcać na każdą ilustrację, ponieważ ma tylko 365 dni, a ilustracji w wydaniu jest ponad 100. Mimo to efekt jego pracy jest imponujący. Ten cykl jest wyjątkowy. Stworzone przez niego kreacje zapadają w pamięć, pobudzają wyobraźnię, a dzieciaki nie chcą leżeć w łóżkach i słuchać, co zmieniam stronę na kolejną wstają obejrzeć. Poniżej zamieszczamy trochę zdjęć, ale to tylko namiastka tego co się dzieje na kartach tych książek. Nie chcemy Wam psuć zabawy.

Totalna miłość! Polecam!

ilustrowany Harry Potter

ilustrowany Harry Potter

ilustrowany Harry Potter

ilustrowany Harry Potter

ilustrowany Harry Potter

ilustrowany Harry Potter

ilustrowany Harry Potter

ilustrowany Harry Potter

ilustrowany Harry Potter

Do zdjęć użyliśmy sowę – dekorację do dziecięcego pokoju, którą można obejrzeć lub kupić tu. Długo szukaliśmy rekwizytu do prezentacji serii i ten mobil okazał się najlepszy 🙂  jest genialny w swojej prostocie. Gdy pociąga się myszkę, skrzydła ptaka poruszają się bardzo realistycznie… a wieczorem płomykówka daje niesamowity cień. Bardzo dziękujemy Pikinini!


tekst: J.K.Rowling

ilustracje: Jim Kay

Media Rodzian, 2015 i 2016

“Harry Potter i Kamień Filozoficzny” 256 stron

“Harry Potter i Komnata Tajemnic” 264 strony

dla dzieci 6+

cena okładkowa 59 zł każda

Reklama

Posty powiązane

Comments (4)

muszę je mieć i to jak najszybciej “)

prawidłowa reakcja 😀

A kupując książkę on line można gdzieś dostać tubę i pocztówki? Bo o księgarni partnerskiej w mojej okolicy mogę sobie tylko pomarzyć 😉 Pozdrawiam.

może na stronie wydawcy da się kupić z gratisami, w każdym razie w BAJBUK na Saskiej Kępie w Warszawie mają jeszcze 4 sztuki tuby

Zostaw komentarz