Polski komiks dla dzieci o demokracji – W koronie – 2 tom

Polski komiks dla dzieci o demokracji

Właśnie ukazała się kontunuacja komiksu “W koronie” trójki autorów – Sztybor, Nowacki i Mazur. Drugi tom zatytułowany “Jeszcze będzie las, by odpoczywać” to pierwszy polski komiks dla dzieci o demokracji.

Otóż, jeśli jeszcze nie czytaliście… w pierwszej części główny bohater, wyluzowany żółw Tudo, stracił swoją skorupę i został wygnany z żółwiowego kraju. Przecież skoro nie ma skorupy to nie jest żółwiem, to rozumie się samo przez się.

Podczas samotnej wędrówki w poszukiwaniu nowego domu natrafił na dorodny dąb, zamieszkał na nim i zaprzyjaźnił się z napotkanymi zwierzętami.

Najnowsza część przygód Tudo ukazuje, że nowy dom, to nie tylko wolność i przywileje, ale także nowe obowiązki i rozterki moralne. Bo co należy zrobić, jeśli ktoś obcy chce się do nas wprowadzić? Kto decyduje jeżeli zdania są podzielone? Kto tak naprawdę ma rację?

Kapitalny komiks do wprowadzenia takiech terminów jak demokracja, demokratyczne wybory, opozycja. Czyta się świetnie, jest zabawny, mądry, pozostawia mnóstwo przestrzeni na refleksję, pobudza do myślenia i dyskusji. Jest jeden minus – ten komiks jest za krótki 🙂 i to zdecydowanie!

tytuł: „W koronie” tom drugi „Jeszcze będzie las, by odpoczywać”

scenariusz: Sztybor

rysunki: Piotr Nowacki (zobacz również inne komiksy tego Autora: dla najmłodszych o Smoczku Loczku tu oraz o Marcinie Lutrze tu!)

kolor i skład: Łukasz Mazur

wydawnictwo: Tadam, 2017

objętość: 48 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 29,90 zł

KUP TERAZ U PSOTNIKA 22 zł 🙂

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz