Kot Kocisław i jego ludzie – opowieści kota dla najmłodszych

Kot Kocisław i jego ludzie - opowieści kota dla najmłodszych

Wiedzeliście, że koty rozumieją ludzki język? Nieeee? To koniecznie przeczytajcie książkę Kot Kocisław i jego ludzie. To opowiedziana przez kota historia o nim, jego życiu i ludzi, którzy go otaczają. Dowiecie się o kotach niesamowitych rzeczy!

Kocisław jest z pozoru zwykłym kotem. Wygląda dość typowo, jest brązowy, a na plecach ma łatkę w kształcie serca. Mieszka wraz ze swoimi ludźmi, bardzo ich kocha i wie o nich wszystko, nawet ich najskrytsze tajemnice. Czasem pomaga swoim ludziom w trudnych sytuacjach, a oni nawet nie pomyślą, że brał udział w zaskakujących wydarzeniach.

Kocisław mieszka z dziewczynką o imieniu Karolcia oraz z jej rodzicami. Wszyscy sa bardzo mili, ale trochę dziwni. Tata na przykład, często spaceruje po domu z głośnym pudłem, z którego wychodzi rura i jeździ nią po podłodze. Sami przyznacie, że to nietypowe zachowanie!

Opowiadania Kocisława są skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym, nadają się do głośnego, wspólnego czytania. Są zabawne, pokazują świat z innej, kociej perspektywy, ale uczą również szacunku do zwierząt, pokazują, że zwierzęta też odczuwają, tak jak ludzie i że nie należy się nimi bawić. Przy okazji dobrej zabawy przy książce autorka przekazuje najmłodszym czytelnikom ważną informację, że zwierze, to nie zabawka.

Tekst dość krótki i zabawny, jest napisany dwoma krojami pisma. Jedno przeznaczone do opowieści narratora, a drugie, przypominające pismo odręczne, zadedykowane zostało w większości dialogom.

Książka papierowa została wzbogacona o prezent! Na samym początku, na stronie tytułowej, został umieszczony kod QR, który po zeskanowaniu telefonem otwiera audiobooka, w którym autorka czyta Kota Kocisława 🙂

W planach wydawnictwa Tekturka jest kontynuacja przygód kota Kocisława. Na pewno pojawią się w nich przygody głównego bohatera z urwisami, których czytelnik poznaje na ostatniej stronie, ale co jeszcze? 😀 Trzymamy kciuki i czekamy.

Cała ksiązka jest bogato zilustrowana. Kolorowe ilustracje są na każdej stronie. Postaci są kwadratowe, a kreska ilustratorki bardzo charakterystyczna, zresztą zobaczcie sami 🙂

Na jednym ze zdjęć uwieczniliśmy rozkładówkę, w której książkowa Tosia stoi z zielonymi wodorostami na głowie i to do tego właśnie fragmentu nawiązywało nasze zdjęcie konkursowe 😀

tytuł: Kot Kocisław i jego ludzie

tekst: Agnieszka Starok (o innych książkach tej autorki możesz poczytać tu!)

ilustracje: Karolina Cichoń-Wydruch

wydawnictwo: Tekturka, 2018

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 29,99 zł

Reklama

Comments (2)

Zostaw komentarz