“Botanicum” Katie Scott i Kathy Wilis

b5

Zapraszamy do Muzeum Roślin! Rozejrzyjcie się! Pełno tu ciekawych eksponatów!

Dziś prezentujemy niesamowity album. “Botanicum” to druga część, po “Animalium”, serii popularnonaukowej dla młodych od wydawnictwa Dwie Siostry.

To obszerna publikacja o roślinach, pełna ciekawych i rzetelnych informacji.

Dzięki tej lekturze łatwiej będzie nam zrozumieć skąd wzięły się otaczające nas rośliny. Znajdziemy odpowiedzi na takie pytania jak: które rośliny są najbardziej niebezpieczne, czy są w królestwie roślin mięsożercy, jak wyglądały pierwsze rośliny, od których wszystko się zaczęło, które z nich są najbrzydsze, a które największe. A wiecie, że najmniejsze są sto razy mniejsze od ziarenek soli???

Książka przybliża nam informacje dotyczące pokrewieństwa między poszczególnymi gatunkami. Już samo studiowanie tych rodzinnych połączeń jest fascynujące. Czy wiedzieliście, że dynia to bliska kuzynka dębu?  🙂

Autorka tekstu, Kathy Willis, przez wiele lat wykładała na uniwersytetach w Cambrigde i Oxfordzie oraz prowadziła badania, a obecnie piastuje stanowisko dyrektora wydziału naukowego Królewskich Ogrodów Botanicznych w Kew.

Wielkim atutem publikacji są niesamowite ilustracje! Za ich sprawą książka pociąga także rodziców 🙂 Tak jak w “Animalium” wyglądają jak wyjęte żywcem ze starej encyklopedii. Ich autorka, Katie Scott, inspirowała się XIX wiecznymi rycinami przyrodnika Ernesta Haeckla.

Więcej prac tej artystki możecie obejrzeć, a nawet kupić tu!

Okazały format sprawia, że książka jest zdecydowanie stacjonarna – idealnie nadaje się do dywanowego przeglądania 🙂

Odkrywajcie niesamowite królestwo roślin! W “Botanicum” można się zagubić na długie godziny.

b1

b6

b2

b3

b4

b7

tekst Kathy Willis

ilustracje Katie Scott

Wydawnictwo Dwie Siostry, 2016

104 strony

od 7 lat

cena okładkowa 64,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz