Windchen_zapowiedz_Strona_1

Windchen_zapowiedz_Strona_1

Dziś prezentujemy Wam zapowiedź kolejnej niesamowitej książki, której patronuje Psotnik. Jej premiera ma odbyć się już 27 października, podczas zbliżających się Targów Książki w Krakowie.

Niemal wszystko, co może przydarzyć się jesienią, spotkało Janka: rozedrgana łąka, pełna rozpadających się dmuchawców; zbieranie rumianych, słodkich i soczystych owoców; radosny taniec wśród kolorowych liści i wiele innych wspaniałości.

Młode wydawnictwo Przygotowalnia przedstawia polskiemu czytelnikowi drugą w swoim dorobku, po “Dzieciach korzeni” opowieść Sibylle von Olfers. Książka opatrzona przepięknymi akwarelowymi ilustracjami.

“Wietrzyk” to ciepła i mądra historia o przyjaźni rozwijającej się w wyjątkowych okolicznościach przyrody. Głównymi bohaterami są chłopiec o imieniu Janek oraz tytułowy Wietrzyk, który przychodzi nie wiadomo skąd i znika nie wiadomo gdzie. Wspólnie przeżywają niesamowite przygody i spotykają na swojej drodze tajemnicze małe istotki, które czytelnikom poprzedniej książki Olfers na pewno będą kogoś przypominały…

“Wietrzyk” kontynuuje tematykę pór roku i przemian w przyrodzie, która była obecna w baśniowych książkach Autorki od samego początku. Nie ma lepszego sposobu, by uczcić nadejście jesieni, niż przeżycie razem z Jankiem zachwutu nad cudownymi zjawiskami przyrody, charakterystycznymi dla tej pory roku. “Wietrzyk” to także idealna propozycja na chłodne jesienne wieczory, bo ciepło bijące z tej opowieści rozgrzeje nawet największego zmarzlucha. To wreszcie piękna i zapadająca w pamięć opowieść dla całej rodziny, bo chęć przeżywania przygód z bohaterami książek Olfers nie znika wraz z wiekiem.

“Wietrzyk” wydawnictwa Przygotowalnia to pierwsze w historii polskie wydanie tej czarującej opowieści Sibylle von Olfers. Książka w twardej oprawie, wydrukowana na wysokiej jakości papierze, została przygotowana z najwyższą starannością i prawdziwą edytorską pasją. Książkę przetłumaczyli Andrzej Karmiński i Eliza Pieciul-Karmińska, która na swoim koncie ma przekład utworów E.T.A. Hoffmanna oraz wszystkich 200 baśni braci Grimm w publikacji “Baśnie dla dzieci i dla domu” .

Windchen_zapowiedz_Strona_4

autorka: Sibylle von Olfers

Wydawnictwo Przygotowalnia, 2016

premiera 27 października 2016

28 stron

dla dzieci 2+

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz