Najlepsze książki dla dzieci do zabaw z matematyką

Najlepsze książki dla dzieci do zabaw z matematyką

Dziś prezentujemy najlepsze książki dla dzieci do zabaw z matematyką! Teraz, gdy wszyscy spędzamy całe dnie w domu, można wykorzystać czas na naukę przez zabawę 🙂 Wybraliśmy dosłownie kilka, za to najmocniejszych tytułów, które pokażą przedszkolakom jaka matematyka jest świetna!

Matematyka nas otacza, wystarczy tylko nauczyć się matematycznego patrzenia na świat. Prezentujemy książki od najprostszych, dla dzieci, które dopiero uczą się liczyć od 1 do 10, do najbardziej zaawansowanych. Wszystkie prezentowane tytuły sprawdzą się w okresie przedszkolnym 🙂

Dwa trzy cztery cyfry i nemery

tekst i ilustracje:  Joanna Bartosik, książka kartonowa, wydawnictwo Widnokrąg, cena okładkowa: 25 zł

Na każdej z kolorowych, wesołych ilustracji znajduje się mnóstwo cyferek do odnalezienia. Co ciekawe, każda z nich jest umiejscowiona w zupełnie innym kontekście, który można odgadywać. To ograniczenie prędkości na znaku drogowym, gra w klasy, tablica rejestracyjna czerwonej bryki i mnóstwo innych.

Cyfry i numery zostały wplecione w pełne detali sceny. Można obserwować bawiące się dzieci, kierowców, przechodniów. Są zawody sportowe i leśna wędrówka. Tu tylko wyobraźnia czytelnika jest ograniczeniem ?

Książka należy do serii kartonówek, która została już niejednokrotnie doceniona! Została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej, a także wyróżniona w konkursie Instytutu Książki i Polskiej Sekcji IBBY. Więcej o serii dowiesz się tu!

Liczyświnki

tekst i ilustracje: Agata Matraś, książka kartonowa, wydawnictwo: Papilon, cena okładkowa: 39,90 zł

Książka pełna zadań utrwalających rozpoznawanie cyfr i wprowadzających podstawy wiedzy matematycznej. Nie ma nudy ? Każda rozkładówka ukazuje pełną szczegółów ilustrację, przedstawiającą miasteczko świnek. Obserwowanie co robią dostarcza dużo radości i śmiechu.

Ilustracje są wzbogacone o rymowane polecenia, dzięki którym czytelnicy mogą śledzić detale i mimochodem przyswajać liczenie w obrębie 10. Świnki zajmują się zwykłymi sprawami… chodzą na spacery, rozmawiają z sąsiadami, wyprowadzają swoje psy. W scenach można zaobserwować bawiące się świniaczątka w piaskownicy, przedszkolną wycieczkę czy świnkowy mecz piłki nożnej.

Jeśli chcesz o tej książce dowiedzieć się więcej, to kliknij tu!

Liczymy razem

tekst i ilustracje: Mitsumasa Anno, tłumaczenie: Karolina Radomska-Nishii, wydawnictwo: Tako, cena okładkowa: 36,00 zł

To prawdziwie interdyscyplinarna pozycja! Mamy matematykę, piękną artystyczną książkę obrazkową do obserwowania bohaterów, naukę pór roku i miesięcy oraz zegara i kilka innych.

To książka, która może być zaproszeniem do, pierwszej w życiu dziecka, przygody i zabawy z matematyką. Bo przecież ona jest wszędzie wokół nas. Przepięknie zmalowane plansze, na których nic nie znalazło się przypadkiem, zainspirują Was do matematycznych odkryć w domu, na spacerze w parku czy w sklepie.

Książka składa się z cudownie zilustrowanych plansz, z której każda zajmuje całą rozkładówkę. Pierwsza poświęcona jest liczbie zero, a każda kolejna liczbie większej o jeden, aż do dwunastu. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się o tej książce więcej, kliknij tu!

Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę

tekst i ilustracje: Emma Adbåge, tłumaczenie: Marta Rey-Radlińska, wydawnictwo: Zakamarki, cena okładkowa: 29,90 zł

Ta książka inspiruje do nauki liczenia podczas zwykłych codziennych zajęć. W czasie zabawy w lesie, parku czy na własnym podwórku. Matematyka tu podzielona została nietypowo, bo na pory roku. Latem można zmierzyć dżdżownicę, a zimą sprawdzić ile czasu będzie topił się bałwan 🙂 Genialne, proste i bardzo śmieszne zadania zainspirują Was do własnych pomysłów!

Oprócz liczenia poznacie podstawowe działania. Dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie okażą się proste jak… drut… albo patyk 🙂

Autorką książki jest Emma Adbåge, której autorski “Dołek” miał w Polsce premierę całkiem niedawno i pisaliśmy o niej tu!

Matematyka ze sznurka i guzika. Zabawy w liczenie, mierzenie i układanie

tekst: Kristin Dahl, ilustracje: Mati Lepp, tłumaczenie: AgnieszkaStróżyk, wydawnictwo: Zakamarki, cena okładkowa: 29,90 zł

To wśród wybranych przez nas książek do tego zestawienia, najbardziej zaawansowana 🙂 Może być przydatna zarówno dla przedszkolaków, jak i najmłodszych uczniów szkoły podstawowej. Wydawca określa wiek czytelnika na 4-8 lat.

W tej książce znajdziecie mnóstwo doświadczeń i zabaw matematycznych, które każdy może z łatwością przeprowadzić w domu czy na podwórku. Tu spotkacie się nie tylko z liczeniem, ale również z takimi zagadnieniami jak mierzenie objętości naczynia czy liczby parzyste i nieparzyste.

Śliczne ilustracje, ciekawe propozycje, no i jeszcze plus za bardzo aktualne w dzisiejszych czasach zadanie 🙂

To są według nas najlepsze książki dla dzieci do zabawy z matematyką! 🙂

Jeśli znacie inne warte polecenia, prosimy wpisujcie tytuły w komentarzu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz