Jesienna opowieść Agnieszki Olejnik Sikorka Mela

Jesienna opowieść Agnieszki Olejnik Sikorka Mela to najbardziej urocza książka, jaką można sobie wyobrazić, do tego o jesieni i zimie, ptakach w mieście, przyjaźni, bezinteresownej pomocy i wielu innych, zobaczcie!

Tytułowa sikorka to młodziutka modraszka żyjąca, wraz z rodziną, w mieście. Jest bardzo wesoła i ufna, dzięki czemu zaprzyjaźnia się z samotnym staruszkiem.

Dziadek Zbyszek, jak nazywa go Mela, desperacko potrzebuje towarzystwa, wciąż przemawia do ptaków, które go odwiedzają na jego działce. To właśnie on, na cześć bliskiej mu osoby, nadaje sikorce imię Melania.

Rezolutna Mela lata po całej okolicy, chciałaby by każdy był szczęśliwy, ma przyjaciół wśród ptaków różnych gatunków i jest baczną obserwatorką. Pewnego dnia zauważa przygnębioną dziewczynkę na balkonie. Okazuje się, że jej mama miała wypadek i czeka na operację, tatuś sporo pracuje i malutka nie ma nikogo dorosłego kto mógłby z nią wychodzić na co dzień na spacery.

Melania postanawia połączyć swoich ludzkich przyjaciół… samotnego staruszka z uwięzioną w mieszkaniu Basią.

Sprawdźcie koniecznie jaki zwariowany plan postanowiła zrealizować i co z tego wynikło 🙂

Bardzo pozytywna opowieść, rozwijająca empatię, zarówno do ludzi, którzy mogą znaleźć się w różnych trudnych sytuacjach, jak i do dzikich zwierząt żyjących w miastach. Uwrażliwiająca na potrzeby słabszych. Jednocześnie przemycająca sporo wiedzy na temat zachowań i potrzeb różnych gatunków ptaków.

Książka ma przeuroczy, niewielki format, jest mała i zgrabna niczym sikorka i jest pełna czarno białych ilustracji. Cudo! Polecam!

tytuł: Sikorka Mela

tekst: Agnieszka Olejnik

ilustracje: Małgosia Piątkowska

wydawnictwo: Frajda, 2023

objętość: 116 stron

dla dzieci w wieku: 5+

cena okładkowa: 42,90 zł

 

Jeśli lubicie książki związane z ptakami w mieście, a jesienna opowieść Agnieszki Olejnik Sikorka Mela Wam nie wystarczy, to koniecznie zajrzyjcie tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz