O.G.R.Ó.D. Ewa Kołaczyńska i Adam Wójcicki

O.G.R.Ó.D.

O.G.R.Ó.D.

To jedna z naszych najbardziej wyczekiwanych premier tej wiosny. Pojechałam do Księgarni Dwie Siostry na sygnale, jak tylko okazało się, że już jest “O.G.R.Ó.D. Olśniewające Grządki i Rabatki Ówczesne i Dzisiejsze”.

Na wstępie znajdujemy wyjaśnienie co to jest ogród, po co ludzie ogrody zakładają, co nam daje przebywanie w nich oraz przybliżona jest rola architekta krajobrazu. Następnie jest rysunkowy spis treści w formie map, z zaznaczonymi miejscami opisanymi w książce. Pierwsza jest mapa świata, a potem bardziej szczegółowa mapa Europy. Książka zawiera 42 skrajnie różne, zaskakujące przykłady ogrodów. Mamy reprezentantów Polski, Europy i każdego z kontynentów. Wszystko w formie idealnej dla dziecka, bo tekst jest zwięzły, zawiera najważniejsze fakty i ciekawostki, a całość jest bardzo bogato zilustrowana. Rysunki mają komiksowy charakter.

W książce znajdziemy prezentacje wielu niesamowitych ogrodów, takich jak Ogród mobilny, który na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła przyczepa kempingowa, albo brytyjski Trujący ogród, w którym dla własnego bezpieczeństwa nie można dotykać żadnych roślin, ani nawet wąchać. Dzięki tej pozycji odwiedzisz ogrody zajmujące 800 hektarów w poziomie, kilkanaście metrów w pionie, powierzchnię dużej butelki i wiele innych.

Ogrody przedstawione są z wdziękiem i poczuciem humoru, ale jednocześnie są bardzo dobrze odwzorowane. Te, które już odwiedziłam, od razu rozpoznałam. Wszystko się zgadza 🙂

Książka to piąta część kwadratowej S.E.R.I.I. wydawanej przez Dwie Siostry. Pierwsza z nich – D.O.M.E.K. – to hit u nas od lat. Staś dostał ją od naszej przyjaciółki architektki na 3cie urodziny i do dziś (a ma już 7 lat), książka nie wypada z listy TOP 10.

Cała seria jest bardzo wartościowa, rozszerzająca horyzonty, pełna zadziwiających faktów, pobudzająca ciekawość świata. W wybranym temacie pokazuje najważniejsze rzeczy, wyłuskuje najciekawsze ciekawostki!

O.G.R.Ó.D. najlepsze książki dla dzieci recenzja książek dla dzieci Dwie Siostry

O.G.R.Ó.D.

O.G.R.Ó.D. najlepsze książki dla dzieci

O.G.R.Ó.D. najlepsze książki dla dzieci

O.G.R.Ó.D. Dwie Siostry recenzja

O.G.R.Ó.D. Dwie Siostry recenzja

O.G.R.Ó.D. Dwie Siostry recenzja

Autorką tekstu jest Ewa Kołaczyńska, z zawodu architektka krajobrazu, a ta książka to jej bardzo udany debiut.

Ilustracje są autorstwa Adama Wójcickiego, który ukończył ASP w Katowicach. Poza ilustrowaniem zajmuje się również komiksem, muralem i opieką nad chomikiem o imieniu Złoty Tadeusz. Przekazuję od niego dla Was pozdrowienia

O.G.R.Ó.D.

tytuł: O.G.R.Ó.D.

tekst: Ewa Kołaczyńska

ilustracje: Adam Wójcicki

Wydawnictwo Dwie Siostry, 2016

168 stron

dla dzieci 5+

cena okładkowa 42 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Dzięki za info, że jest OGRÓD. Jedziemy na naszej ulubionej księgarnio-kawiarni! I super zdjęcia:)

no jedźcie jedźcie 🙂 warto, książka jest super, jak cała seria

Zostaw komentarz