Gucio na tropie zaginionej świnki morskiej – Małgorzata Kur

Gucio na tropie zaginionej świnki morskiej - Małgorzata Kur

Prezentujemy dziś nowość od wydawnictwa Papilon – rewelacyjną detektywistyczną książkę dla dzieci w wieku przedszkolnym. To “Gucio na tropie zaginionej świnki morskiej” Małgorzaty Kur, opowieść, w której przygoda goni przygodę, a bohaterowie przekonują się, że pomysłowość i współpraca to podstawa!

Bardzo dowcipna, mądra i wciągająca opowieść. To idealna pozycja na wspólne głośne czytanie. Autorka zwraca uwagę na zdrowe jedzenie, wysoką wartość edukacji, samodzielność dzieci, szacunek do zwierząt i wiele innych istotnych aspektów, z których utkana jest ta przygodówka…

Tytułowa postać, to sześcioletni Gustaw Pluskot. Nazwisko, co prawda odziedziczył po przodkach, ale biorąc pod uwagę to, że nigdzie nie rusza się bez swojego kota, można by pomysleć, że to Gustaw plus kot 🙂

Gucio sporo czasu spędza na dworze, jeżdżąc na rowerze lub bawiąc sie ze swoim przyjacielem Frankiem. Pewnego razu chłopcy spotkali się na placu zabaw. Mieli w planach wykonanie pułapki. Gutek był oczywiście z kotem, a Franek ze swoją świnką morską, którą często przynosił i dawał się wybiegać. Gdy nagle zebrało się na deszcz, wszyscy w panice zaczęli uciekać do domów. Gdy plac zabaw całkowicie opustoszał, chłopcy zdali sobie sprawę, że Stefan, świnka morska, zapadł się pod ziemię. Dzieci umawiają się na akcję poszukiwawczą zaraz po tym, gdy przestanie lać.

Przygoda detektywistyczna zaczyna się na dobre, gdy okazuje się, że po Stefanie nie ma ani śladu, nawet gdy przestało padać. Nie zabraknie przesłuchiwania świadków, odwiedzin na komisariacie czy w schronisku dla zwierząt.

Śliczne kolorowe ilustracje, duży format publikacji, twarda elegancka oprawa sprawiają, że książka idealnie nadaje się na prezent. Sporej wielkości czcionka ułatwia samodzielne czytanie dzieciom, które już szlifują tę umiejętność. Zabawna, mądra i wciągająca hisotria daje gwarancję, że Gucia polubią wszyscy czytelnicy! POLECAM!

Książka „Gucio na tropie zaginionej świnki morskiej” Małgorzaty Kur, jest laureatem V Jubileuszowego Konkursu im Astrid Lindgren. W kategorii do 6 lat otrzymała I miejsce! Aby dowiedzieć się więcej na temat Konkursu oraz pozostałych Laureatach, kliknij tu!

tytuł: Gucio na tropie zaginionej świnki morskiej

tekst: Małgorzata Kur

ilustracje: Anna Simeone

wydawnictwo: Papilon, 2020

objętość: 64 strony

dla dzieci w wieku: do 6 lat

cena okładkowa: 34,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz