Super książki dla dzieci 9+ na zimowe wieczory

Skoro mamy sezon ferii w pełni, przedstawiam cztery super książki dla dzieci 9+ na zimowe wieczory! Nie będziecie zawiedzeni… wartka akcja, elementy magii i zaskakujące zakończenia to znaki szczególne powieści tego Autora.

A mowa tu o niesamowitym Benie Millerze, który jest nie tylko świetnym brytyjskim autorem książek dla niedorosłych czytelników, ale również aktorem, reżyserem, scenarzystą, producentem filmowym i komikiem, najbardziej znanym z takich filmów jak Johnny English czy drugiej części Paddingtona.

Może właśnie dzięki doświadczeniu w branży filmowej, Miller potrafi tak kapitalnie zaplanować fabułę powieści, że nie da się jej odłożyć na półkę do ostatniej strony?

W ojczyźnie autora zostało wydanych już wiele tytułów, mamy więc na co czekać, ja dziś zaprezentuję cztery, które ukazały się w języku polskim dzięki staraniom wydawnictwa Wilga 🙂 Bohaterami tych historii są dzieci, których pierwowzorami są prawdziwe dzieci autora, a nawet pies znalazł się w jednym z tytułów 🙂

Bardzo podoba mi się anglosaski pomysł, by książki jednego autora pasowały do siebie… projektem okładki, liternictwem, formatem. Dzięki temu już z daleka można poznać pozycje swojego ulubionego pisarza. Ben Miller, podobnie jak chociażby David Walliams, może się poszczycić tą jednolitością. Świetnie razem wyglądają wszystkie tytuły 🙂

O dziewczynce, która wpadła w baśń

Magiczne przejście do innego świata, zupełnie jak w Narnii, bohaterowie znanych baśni w nieco nowej odsłonie, wartka akcja, niebezpieczeństwo i magia, ale przede wszystkim siła wyobraźni i zabawy z rodzeństwem – oto kilka znaków rozpoznawczych tej cudnej książki, która zawołała mnie już magnetyzującą okładką 🙂

Poznajcie Lanę z Supermarketu, bo takie imię właśnie otrzymała dziewczyna w tym drugim, alternatywnym baśniowym świecie, ale od początku…

Główna bohaterka, dziewczynka o imieniu Lana, pewnego dnia odwiedza z mamą zupełnie nowy supermarket “U Grimmów”. Mama jest absolutnie zachwycona. Wielkie promocyjne paki produktów jeszcze nigdy nie były tak tanie. W czasie gdy kobieta przemierza sklepowe alejki w pogoni za coraz lepszymi okazjami, jej córka trafia do działu książek, gdzie za namową dziwnego nieco pracownika, wybiera zakurzoną księgę baśni.

O chłopcu, który stał się psem

Totalnie zwariowana i magiczna opowieść, o przyjaźni i potędze wyobraźni, której głównym bohaterem jest chłopiec o imieniu George. Jak zapewne domyślacie się po tytule, nasz bohater zostaje zamieniony w psa!

Ale od początku… George, po śmierci mamy, jest wychowywany przez samotnego ojca. Tata chłopca jest dozorcą w posiadłości pewnej kobiety i jej córki, gdzie obaj mieszkają. Pewnego dnia właścicielka domu przybywa z rejsu statkiem z córką Koko i ze swoim nowym małżonkiem. Okazuje się, że na zabój zakochana w sobie para, postanowiła spontanicznie i bez zbędnej zwłoki, zawrzeć związek małżeński. George od razu czuje, że z wybrankiem lady Jane coś jest nie tak, i nie chodzi o to, że jest podstarzałym iluzjonistą 🙂 Jest po prostu podejrzany!

Georga wpada na trop niecnego planu magika i wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że za sprawą zaklęcia magicznej fontanny zamienia się na ciała z psem.

Przeczytajcie czy uda się na czas odwrócić zaklęcie!

O chłopcu, który zniknął świat

Życie uczy nas, że pójście na łatwiznę dość szybko okazuje się błędem, a konsekwencje wracają do nas rykoszetem.

O tym właśnie przekonuje się główny bohater tej zaskakującej powieści, ośmioletni Harrison. Chłopiec dostaje w prezencie CZARNĄ DZIURĘ! Serio! Może wrzucić do niej wszystko, co mu przeszkadza, by unicestwić to na zawsze. Początkowo rozwiązanie problemów jest idealne, ale po chwili zaczynają znikać również pozytywne rzeczy, ludzie, których chłopiec kocha.

Harrison dochodzi do wniosku, że musi znaleźć inne rozważenie swoich problemów. I to szybko! Czarna dziura nie zwleka! Czytelnik jest światkiem, jak chłopiec dorasta, zmaga się ze swoimi problemami, radzi sobie z własnymi emocjami.

Bardzo zaskakująca i nietypowa. Będziecie zachwyceni!

Jak poznałem Świętego Mikołaja

Tę książkę prezentuję na końcu, bo zakładam, że w styczniu będzie cieszyła się najmniejszym powodzeniem u Was 🙂 To cudna, pełna magii, świąteczna opowieść o Świętym Mikołaju.

Jackson był przekonany, że Mikołaj istnieje. Chłopiec był prawdziwym specem od mikołajowych spraw – miał dogłębną wiedzę o latających reniferach czy elfowej fabryce prezentów. Pewnego dnia jednak ziarnko niepewności zasiał w nim kolega… to sprawiło, że Jackson nie poszedł spać w bożonarodzeniową noc i zaczaił się by sprawdzić co się wydarzy.

Mogę Wam zdradzić, że chłopiec rzeczywiście doczekał się Mikołaja i poznał go, ale koniecznie sprawdźcie, co się wydarzyło. Jest jak zwykle magicznie, przewortnie, zabawnie i bardzo, ale to bardzo wciągająco 🙂

Super książki dla dzieci 9+ na zimowe wieczory znajdziecie również tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz